Nowe radiowozy dla podlaskich policjantów

Data publikacji: 08.12.2008

Kilkadziesiąt nowych radiowozów trafi do podlaskich policjantów. W pełni wyposażone i oznakowane auta otrzymają wszystkie komendy miejskie i powiatowe województwa. Jeszcze w tym roku spodziewane są kolejne dostawy. W sumie Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, ze środków komendy głównej, zakupiła na potrzeby 4 komend wojewódzkich (w Białymstoku, Kielcach, Lublinie i Rzeszowie) 447 radiowozów.

Nowe radiowozy trafią do wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych. Do każdej z komend miejskich pojadą 3 radiowozy, natomiast komendy powiatowe otrzymają po dwa auta. Dodatkowo jednostki Policji w Łomży, Augustowie, Sokółce i Zambrowie dostaną po jednym samochodzie, którego zakup był współfinansowany przez samorząd lokalny. Są to oznakowane kia ceed wyposażone w 140 konny silnik wysokoprężny. Posiadają 6 poduszek powietrznych oraz systemy bezpieczeństwa jazdy takie jak ABS i ESP. Spełniają również rygorystyczne normy emisji spalin Euro IV.

Zakup - w sumie 35  samochodów, które trafiły na Podlasie, był możliwy dzięki umowie, którą na początku listopada podpisał Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku z dostawcą tej marki pojazdów. Na jej podstawie Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, ze środków komendy głównej, zakupiła na potrzeby 4 komend wojewódzkich (w Białymstoku, Kielcach, Lublinie i Rzeszowie) 447 radiowozów. Dostawy finalizujące umowę potrwają do końca marca przyszłego roku. Kolejne nowe auta systematycznie będą trafiały do poszczególnych jednostek Policji.