Nowe radiowozy wyruszą na świętokrzyskie drogi

Data publikacji: 01.12.2008

Garnizon świętokrzyski wzbogaci się o 11 nowych samochodów. Auta te zostały zakupione ze środków budżetowych oraz ze środków samorządowych. Na drogi województwa nowe Nissany wyjadą w ciągu najbliższych dni.

Nowe samochody będą mogły pomieścić aż siedmiu pasażerów. Pod maską każdego Pathfindera znajduje się jednostka napędowa o pojemności 2,5 litra. Prędkość, jaką maksymalnie będą mogły osiągać nowe srebrno-niebieskie terenówki to 175 km/h. Każdy samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła. Podróżujący nimi funkcjonariusze nie będą mogli narzekać na upał czy zimno - każde auto zostało wyposażone także w klimatyzację. Reflektory pojazdów z kolei zabezpieczają specjalne kratki. Nowe Nissany mają też na wyposażeniu wyciągarkę.

10 samochodów, którymi będą jeździć świętokrzyscy policjanci zostało zakupionych ze środków budżetowych policji, jeden pochodzi ze środków samorządowych. Auta trafią do jednostek garnizonu świętokrzyskiego zgodnie z potrzebami. Przetarg przeprowadzony przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach opiewa w sumie na 57 aut.