Bieg z Policją

Data publikacji: 30.08.2011

Po raz drugi zorganizowano Bieg z Policją i Mistrzostwa Polski Policjantów na dystansie 10 km. Zawody odbyły się w minioną sobotę na trasie, która wiodła ulicami Góry w województwie dolnośląskim. Zawody ukończyło blisko 240 zawodników w tym 65 policjantów.

Bieg z Policją i Mistrzostwa Polski Policjantów na dystansie 10 km zorganizowano już po raz drugi. 27 sierpnia o godzinie 16:00 na starcie biegu ulicznego stanęli zawodnicy z całej Polski, a także Białorusi oraz Kenii. Razem z zawodnikami wystartowali także policjanci klasyfikowani dodatkowo w II Mistrzostwach Polski Policjantów.

Po 31 minutach na mecie zameldował się Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby. Wśród kobiet najlepsza była reprezentantka Białorusi Sviatlana Kudzelich. Pozostałe miejsca na podium zdobyli kolejno reprezentant Kenii, Białorusi oraz Polski.

W klasyfikacji Mistrzostw Polski Policjantów pierwsze miejsce zajęli: Adam Thiel z Lęborka z czasem 33:48 i Katarzyna Straszewska z Lubonia (45:41). Na kolejnych miejscach podium stanęli: Monika Tuczyńska z Głogowa (46:53) i Dariusz Guzowski ze Szkoły Policji Słupsk oraz Dominika Lewandowska z Opola (50:43) i Marcin Kędzierski z KWP we Wrocławiu (36:45)

W rywalizacji niepełnosprawnych - handbike najszybszy okazał się Marek Szczepański ze Szczecina. Drugie miejsce zajął Mariusz Gryglas (Szczecin), a trzecie była Ewa Kaczmarczyk z Wrocławia.

Komenda Powiatowa Policji w Górze, która była głównym organizatorem biegu, już teraz zaprasza na start kolejnego, trzeciego już biegu w przyszłym roku w sierpniu.