Finał VII edycji Turnieju Służb Dyżurnych w Białymstoku

Data publikacji: 28.11.2008

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zakończył się finał VII edycji Turnieju Służb Dyżurnych. Przez dwa dni funkcjonariusze reprezentujący jednostki z całego województwa walczyli o tytuł najlepszego dyżurnego podlaskiej Policji. W swoich zmaganiach musieli przejść trzy konkurencje: testy z wiedzy ogólnopolicyjnej, obsługę symulowanych wydarzeń na stanowisku kierowania oraz posługiwanie się środkami łączności i informatyki.

Zwycięzcą, a jednocześnie najlepszym dyżurnym w naszym województwie okazał się komisarz Wojciech Zajko z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Kolejne miejsca II i III zajęli: aspirant Stanisław Siewiec z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie i aspirant Piotr Kiszkiel reprezentujący Komendę Miejską Policji w Białymstoku.

Zwycięzca komisarz Wojciech Zajko ma 39 lat. W policji pracuje od 1991 roku. Służbę rozpoczął w białostockim oddziale prewencji, później przeszedł do augustowskiej policji. Od czterech lat jest oficerem dyżurnym KPP w Augustowie. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Interesuje się sportem, filmem i dobrą książką.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczył zwycięzcom Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Roman Popow oraz Dyrektor Głównego Sztabu Policji inspektor Janusz Grelak.

Dyżurni to policjanci "pierwszego kontaktu". Odbierają zgłoszenia telefoniczne od społeczeństwa i jako pierwsi spotykają się z problemami ludzi zgłaszających się do Policji. Koordynują pierwsze czynności na miejscach rozmaitych zdarzeń. Od ich szybkiej i trafnej decyzji niejednokrotnie zależy powodzenie dalszych działań policyjnych. Na te stanowiska wybierani są funkcjonariusze z bogatą wiedzą i dużym doświadczeniem - powiedział Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Roman Popow.

Organizacja Turnieju Służb Dyżurnych ma na celu pogłębianie wiedzy niezbędnej do pracy na tym stanowisku i doskonalenie posiadanych umiejętności. Daje też możliwość oceny tego co w można poprawić i udoskonalić w tego typu służbie.