mł. asp. Sławomir Wybraniec - "Najpopularniejszy dzielnicowy" w powiecie jaworskim

Data publikacji: 28.11.2008

27 listopada 2008 na sesji Rady Powiatu wręczono nagrody najpopularniejszym dzielnicowym roku 2008 w powiecie jaworskim. Na uroczystość przybyły władze miasta i powiatu, Komendant Powiatowy Policji oraz przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

2 października 2008 roku zakończono plebiscyt na Najpopularniejszego Dzielnicowego, który przeprowadzony został na łamach jednej z gazet. Jego głównym celem było popularyzowanie sylwetek dzielnicowych wśród lokalnej społeczności, a tym samym przyczynienie się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jaworskiego. Plebiscyt umożliwia mieszkańcom szersze poznanie swojego dzielnicowego i ułatwienie nawiązania bliższego kontaktu. Stał się dodatkową formą oceny jego pracy i podejmowanych przez niego działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa w powierzonym rejonie. Każdego roku jest pozytywnie przyjmowany przez mieszkańców powiatu, a jego ponadczasowe cele wpływają korzystnie na poczucie bezpieczeństwa oraz wypełniają założenia rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej.

W przeprowadzonym w 2008 roku plebiscycie Najpopularniejszym dzielnicowym został mł. asp. Sławomir Wybraniec z Komisariatu Policji w Bolkowie. Kolejne miejsca zajęli mł. asp. Jarosław Plewiński - dzielnicowy z terenu Gminy Męcinka i mł. asp. Krzysztof Kaźmierski - dzielnicowy z terenu Gminy Jawor.