Wyróżnieni za ponadprzeciętność

Data publikacji: 28.11.2008

Nagrody za policyjną dociekliwość i niestandardowe działanie otrzymało 10 funkcjonariuszy z Braniewa. Ponadto za wzorowe wypełnianie swoich obowiązków kolejnych 22 policjantów z rąk nadkom. Andrzeja Zielonki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz mł. insp. Grzegorza Sieńskiego Komendanta Powiatowego Policji z Braniewie otrzymało nagrody pieniężne.

Policjanci z Sekcji Kryminalnej - asp. Jarosław Przyborowski, st. sierż. Tadeusz Telenga, sierż. Mirosław Rożak, sierż. Wojciech Goch, sierż. szt. Jan Sobolewski, sierż. Krzysztof Zakrzewski zostali wyróżnieni za zatrzymanie członków grupy przestępczej zajmującej się włamaniami w Braniewie i Pieniężnie oraz zaangażowanie i wzorowe wykonywanie codziennych obowiązków służbowych

Czterej kolejni policjanci z pionu prewencji otrzymali nagrody za zatrzymanie oraz niestandardowe działanie przy zatrzymaniu na gorącym uczynku czterech sprawców włamań do samochodów. Byli to asp. szt. Krzysztof Szatanek, st. sierż. Mirosław Orłowski, sierż. Arkadiusz Kaczyński i sierż. Adam Jasiewicz. Nietypowość działania polegała na tym, że oficer dyżurny chcąc szybko zareagować widząc sprawców włamań do samochodów, na miejsce zdarzenia wysłał swoim prywatnym samochodem swojego pomocnika. Wsparcia funkcjonariuszowi udzielili żandarmi wojskowi. Dalsze czynności z zatrzymaniem wszystkich sprawców były już wykonywane z patrolem, który wrócił z interwencji.

Ponadto nagrodą pieniężną Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za wzorowe wykonywanie zadań służbowych zostali wyróżnieni 22 funkcjonariusze jednostki.