Informacyjny Serwis Policyjny

Jubileusz 5-lecia działalności artystycznej Chóru KWP w Białymstoku

Zamieszczony Data publikacji 25.11.2008
Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, którego dyrygentem jest Wioletta Miłkowska, 23 listopada 2008 roku obchodził Jubileusz 5-lecia działalności artystycznej. Ta niezwykła uroczystość odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Komendant Wojewódzki Policji - insp. Roman Popow rozpoczynając Jubileusz podkreślił wpływ, jaki na wizerunek podlaskiej Policji, ma działalność artystyczna Zespołu.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej, licznie zgromadzona w sali koncertowej publiczność, mogła usłyszeć utwory religijne a'capella, z towarzyszeniem fortepianu i harfy, kompozytorów różnych epok. Utwory śpiewane były w języku polskim, starocerkiewnosłowiańskim, angielskim i po łacinie. W drugiej części Chór, z towarzyszeniem Zespołu Instrumentalistów Opery i Filharmonii Podlaskiej, brawurowo wykonał Glorię współczesnego angielskiego kompozytora J.Rutter'a. Wykonanie, poprowadzone przez  Wiolettę Miłkowską, publiczność nagrodziła owacją na stojąco.

Koncert  obecnością swoją zaszczycili  Wojewoda Podlaski-Maciej Żywno, a także przedstawiciele samorządów, instytucji i organizacji współpracujących z Policją oraz licznie zgromadzeni przyjaciele Chóru, w tym przedstawiciele Komendanta Głównego Policji i Komendant Stołeczny Policji - insp. Adam Mularz.

Były gratulacje i podziękowania, a także toast za dalszy rozwój Chóru.

 
Tagi:
powrót
drukuj