PaT na deskach teatru na Woli

Data publikacji: 13.04.2011

12 kwietnia w siedzibie teatru im. Tadeusza Łomnickiego na Woli uroczyście zainaugurowano nowy cykl działań programu Komendy Głównej Policji „PaT – Profilaktyka a Ty”. W imprezie udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, władze dzielnicy Wola, kuratorzy oświaty z różnych województw, policjanci, pedagodzy, a przede wszystkim licealiści wolskich szkół. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania spektaklu „Blackout” oraz dyskusji z młodzieżą.

Program „PaT” promujący wśród młodzieży modę na życie bez uzależnień działa już od 5 lat. Objął swym zasięgiem większość zakątków naszego kraju,  a udział w nim wzięły ogromne rzesze młodych ludzi. Coroczne Przystanki PaT  przyciągają coraz szersze grono uczestników, którzy mają okazję do wzięcia udziału w darmowych warsztatach teatru, tańca, śpiewu, rysunku i wielu innych form aktywności artystycznej. Wszystko po to, by udowodnić, że profilaktyka połączona z twórczością ma sens, bo jako jedna z nielicznych tworzona jest przez młodzież dla młodzieży i spotyka się ze spontaniczną akceptacją z jej strony. Warto dodać, że 8 marca PaT został wyróżniony tytułem lidera rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Projekt przystąpił również do Europejskiej Kampanii na rzecz walki z narkotykami.

Wczorajsze spotkanie w teatrze na Woli było uroczystą inauguracją nowego cyklu działań PaTu. Do sprawdzonego PaT/M - skierowanego do młodzieży oraz PaT/R - skierowanego do rodziców dołączono PaT/E czyli PaT i edukacja. Będzie to cykl realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Jego celem jest poszerzenie działalności o te obszary Polski, które do tej pory nie zostały objęte bezpośrednim zasięgiem programu. Tym razem cykl skierowany jest do nauczycieli, pedagogów, ludzi kultury czy sportu i będzie polegał na przekazaniu swoistego „know – how”, czyli przeprowadzeniu osób chcących się zaangażować w działania na rzecz młodych ludzi przez proces tworzenia profilaktycznego spektaklu teatralnego począwszy od castingu, przez próby aż do premiery. Projekt pilotażowy wdrożony zostanie w województwach opolskim, pomorskim i lubelskim.

Węcej o PaT