Bezpieczniej na Mazowszu - to nasz cel

Data publikacji: 21.11.2008

- Naszym głównym zadaniem jest realna poprawa bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Mazowsza. Społeczeństwo właśnie tego od nas oczekuje. - powiedział I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Rafał Batkowski otwierając odprawę z komendantami garnizonu mazowieckiego. Narada kierownictwa to doskonała okazja by podziękować wyróżniającym się policjantom i pracownikom Policji.

Odprawa kierownictwa mazowieckiej policji z szefami jednostek garnizonu odbyła się w ośrodku wypoczynkowym w Soczewce. W trakcie spotkania omawiano zagadnienia związane z prewencją, właściwym wykorzystaniem służby patrolowej, służbą ruchu drogowego, a także o efektach pracy dzielnicowych. Dyskutowano o sposobach zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom poszczególnych powiatów. Ważnym elementem była również prezentacja ciekawych pomysłów na współpracę Policji z innymi podmiotami na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Komendanci poszczególnych jednostek mazowieckiej Policji mogli dzięki temu wymienić się doświadczeniami oraz porozmawiać o lokalnych problemach, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Narada to doskonała okazja do wyróżnienia tych osób, których praca jest wyjątkowa. To szczególny moment na nagrodzenie ich za wysiłek i pełne zaangażowanie w wykonywanie swoich zadań.

Na słowa wielkiego uznania zasługuje postawa asp. Dariusza Jarosińskiego z Zespołu Dyżurnych płockiej komendy. Pewnej listopadowej nocy, kiedy był po służbie, w garażu dostrzegł płonące auto, od razu wezwał służby ratownicze i nie czekając na ich przyjazd, sam wyciągnął ze środka mężczyznę.

"O czym opowiadają przydrożne krzyże" to pomysł autorstwa Anny Lewandowskiej z Zespołu Prasowego płockiej policji. Niekonwencjonalna, zmuszająca do refleksji ulotka, to trzy historie zkończone postawieniem trzech przydrożnych krzyży. Pomysł, który budzi emocje, to ulotka, która przemawia do kierowców, ostrzega przed konsekwencjami zbyt szybkiej jazdy, nieuwagą i brawurą. W pracy nad realizacją tego przedsięwzięcia pomagała Katarzyna Stępień z Zespołu Prewencji Kryminalnej KMP w Płocku.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Igor Parfieniuk wyróżnił również pracę kierownika Oddziału Konwojowo-Ochronnego KWP z/s w Radomiu asp. szt. Sławomira Chabowskiego. To własnie policjanci z tej komórki konwojują niebezpiecznych przestępców, pilnują bezpieczeństwa podczas rozpraw sadowych.