Alco Blow dla radomskiej policji

Data publikacji: 19.11.2008

Alco Blow służy m.in. do szybkiej kontroli dużej ilości osób w czasie zmasowanych kontroli trzeźwości. Takie urządzenie otrzymali policjanci z sekcji ruchu drogowego od radomskiego Stowarzyszenia "Bezpieczne Miasto". Dzięki niemu, policjanci będą mogli zbadać poziom alkoholu w... powietrzu w samochodzie.

Alco Blow to urządzenie nowatorskie, po raz pierwszy będzie stosowane przez radomską Policję. Oprócz standardowego trybu pracy (aktywnego), który polega na badaniu przez wydech, urządzenie posiada także tryb pasywny, który może być wykorzystywany wtedy, gdy osoba badana nie może lub nie chce dostarczyć próbki powietrza. Jest to także doskonałe urządzenie do szybkiego sprawdzania kierowców podczas kontroli drogowych. Wystarczy tylko, że policjant skieruje urządzenie do wnętrza samochodu i uzyskuje wynik. Ten tryb stosuje się również do badania zawartości pojemników, jeżeli zachodzi podejrzenie, że znajduje się w nich alkohol.

Alco Blow służy do:
• szybkiej kontroli dużej ilości osób w czasie zmasowanych kontroli trzeźwości,
• szybkie sprawdzenie podczas kontroli drogowej czy kierowca prowadzący pojazd spożywał alkohol i eliminowanie go z ruchu drogowego,
• sprawdzenie osób przy wejściach np. na stadion piłkarski (nie wpuszczenie osób pod wpływem alkoholu).
• sprawdzenie innych osób biorących udział w zdarzeniu przestępnym – w wypadkach drogowych, nieprzytomnych itp.
• podczas przeszukania, jeżeli zachodzi podejrzenie, ze w nieznanych pojemnikach może znajdować się alkohol.
• sprawdzenie samych pracowników wykonujących czynności służbowe.

Trójkolorowy wskaźnik LED bezbłędnie sygnalizuje: zielony kolor - 0.00 do 0.05 promila, żółty kolor 0,06 do 0,20 promila, czerwony kolor powyżej 0.21 promila.