Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Kia cee`d trafią do policjantów

Zamieszczony Data publikacji 18.11.2008
Komenda wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. rozstrzygnęła przetarg i podpisała umowę na dostawę 650 radiowozów dla policjantów z czterech województw - dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego oraz lubuskiego. Zwyciężył dealer koreańskiego koncernu Kia, pokonując przedstawicieli Opla, Skody i Forda. Wśród 650 samochodów, 121 będzie w ponad połowie sponsorowana przez samorządy.

Lubuska komenda jest jedną z pięciu w Polsce wytypowanych przez komendę główną Policji do przeprowadzenia przetargów na nowe samochody.

Policyjne radiowozy trafią do jednostek w pełni wyposażone, klimatyzowane, z zamontowaną radiostacją i dodatkowym kompletem opon zimowych. Pojedynczy radiowóz kia cee'd z fabryki w słowackiej Żylinie kosztuje blisko 61 tys. zł.. Około 10 tys. zł mniej, niż za ten sam model trzeba zapłacić w salonie. Łącznie zamówienie opiewa na sumę blisko 33 mln zł. Samochody mają silniki diesla o pojemności 2.0 l i mocy 140 KM. Zgodnie z przyjętymi w Unii Europejskiej wymogami są pomalowane na srebrny kolor z niebieskim pasem i napisem "Policja". Dostawca zobowiązał się tak przygotować pojazdy, aby od razu mogły wyjechać do służby.

Spośród 121 samochodów współfinansowanych przez samorządy, do naszego województwa trafi 17 pojazdów. Pięć z nich otrzyma komenda powiatowa w Międzyrzeczu. Cztery trafią do Gorzowa, po dwa będą pracować w Żarach i Strzelcach Krajeńskich, a po jednym otrzymają komendy w Zielonej Górze, Wschowie, Krośnie Odrzańskim i Żaganiu. Ilość przydzielonych poszczególnym jednostkom aut zależy od wkładu własnego samorządów. Radiowozy współfinansowane przez samorządy dotrą do jednostek jeszcze przed końcem roku.

Pozostałe auta trafią do policjantów naszego województwa do końca czerwca przyszłego roku. Samochody będą wykorzystywane przede wszystkim przez służbę patrolową. Dzięki nim wycofanych zostanie 89 wysłużonych samochodów.

 
Tagi:
powrót
drukuj