Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Nowe radiowozy dla dolnośląskiej Policji

Zamieszczony Data publikacji 18.11.2008
Nowe radiowozy - fiaty ducato - trafią do dolnośląskiego garnizonu Policji. Nowoczesne samochody zostały zakupione z pieniędzy przeznaczonych na modernizacje Policji przy współudziale środków samorządowych. Już niebawem wsiądą do nich policjanci.

Komenda wojewódzka Policji we Wrocławiu jest jedną z pięciu jednostek w kraju, wyznaczonych do przeprowadzenia przetargów na zakup nowych samochodów. W ramach przeprowadzonej przez dolnośląską policję procedury zostały zakupione 63 nieoznakowane radiowozy - marki Fiat Ducato. Z 63 nowo kupionych pojazdów, 24 radiowozy trafią do jednostek policji na Dolnym Śląsku, a pozostałe zostaną przekazane do Warszawy, Opola i Katowic. To pierwsza partia aut, która jeszcze w tym roku zasili jednostki policji. Kolejne 20 radiowozów zostanie przekazanych w przyszłym roku. Większość samochodów została zakupiona ze środków w ramach Ustawy o modernizacji Policji, a w trzech przypadkach auta zostały zakupione przy współudziale środków samorządowych m.in. Wrocław i Zgorzelec.

Dolnośląscy policjanci otrzymają 24 nowe radiowozy. Są to nieoznakowane fiaty ducato z 3 litrowym silnikiem diesla. Każdy z zakupionych samochodów wart jest ok. 100 tysięcy złotych.

 
Tagi:
powrót
drukuj