Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Policjantka z Pragi Północ odniosła sportowy sukces

Zamieszczony Data publikacji 18.11.2008
Policjantka z Cyryla i Metodego, na co dzień pracująca w referacie dochodzeniowo-śledczym, odniosła w tym roku znaczące sukcesy w dziedzinie wschodnich sztuk walki. Na wysokiej rangi zawodach zajmowała kolejno trzecie i dwa czwarte zaszczytne miejsca. Teraz starszy posterunkowy Anita Kruszewska chce podnieść poprzeczkę i konkurować w bardziej zaawansowanych walkach.

Już w dzieciństwie marzyła o zgłębieniu tajników wschodnich sztuk walki. Jednak z różnych powodów nie mogła oddać się powoli kiełkującej w niej pasji do kick-boxingu. Dopiero podjęcie nauki w Policealnym Studium Detektywistyczno-Ochroniarskim i kontakt z prowadzącymi tam zajęcia samoobrony instruktorami, dały jej taką możliwość.

Od tego momentu Anita Kruszewska, na co dzień pracująca w północnopraskim referacie dochodzeniowo-śledczym, intensywnie trenuje w Mińskim Klubie Sportów Walki KS "WEGA" . Już po trzech latach nauki, nasza koleżanka zaczęła odnosić pierwsze sukcesy.

19 kwietnia 2008 roku w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się zorganizowane przez Polski Związek Sportu Budo XX Otwarte Mistrzostwa Polski All Style Karate Semi Contakt. To były pierwsze zawody dla Anity Kruszewskiej i pierwszy sukces. Młoda zawodniczka stanęła wtedy na podium, zajmując trzecie miejsce.

Uczestnictwo w kolejnych zawodach, przyniosło Anicie Kruszewskiej kolejne zaszczytne osiągnięcia. Podczas XXI Otwartych Mistrzostw Polski w All Style Karate Semi Contakt, które odbyły się 24 i 25 maja tego roku i XXII Otwartych Mistrzostw Polski i Europy w All Style Karate Semi Contakt w Helu w dniu 11 i 12 października zdobywała kolejno IV miejsca.

Teraz starszy posterunkowy Anita Kruszewska przygotowuje się do bardziej zaawansowanej walki zwanej light kontakt, która jest formą przejściową do walki pełno-kontaktowej. Wszyscy policjanci z Cyryla i Metodego trzymają za nią kciuki i z niecierpliwością czekają na kolejne sukcesy.

 
Tagi:
powrót
drukuj