Wiosna na sportowo - Start!

Data publikacji: 15.05.2024

Akcja Charytatywna na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach „Wiosna na sportowo” ruszyła! Inauguracja odbyła się 15 maja 2024 r. na stadionie Agrykoli w Warszawie.

O 9.00 na Agrykolę przybyli biegacze, którzy wspólnie chcieli zainicjować akcję wsparcia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Na starcie półgodzinnego biegu stanęli m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Rafał Kochańczyk, Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Robert Żółkiewski i Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” insp. Łukasz Pikuła.

Do zebranych zwrócił się przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach nadinsp. w st. spocz. Władysław Padło, który podziękował za wsparcie dla osieroconych policyjnych rodzin:

- Piękny, słoneczny, wiosenny dzień, pogoda zachęca, aby podnosić kulturę fizyczną. Można biegać, oddawać się innym sportom, a jeśli to się robi także z tej okazji, że można wesprzeć osoby potrzebujące, tym bardziej jest to godne pochwały. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Państwu oraz kierownictwu Komendy Głównej Policji za przychylność dla tego przedsięwzięcia.

Następnie głos zabrał zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Rafał Kochańczyk:

- Myślę, że w tym gronie nie ma nikogo, kto nie słyszałby o kimś, albo nawet znał osób, które zginęły na służbie lub odniosły rany. Każda inicjatywa, która przyczynia się do wsparcia Fundacji jest bardzo ważna, a ta szczególnie zasługuje na wielkie brawa, bo jeszcze propaguje aktywność fizyczną. 

Policyjni sportowcy przez pół godziny biegali wokół Kanału Piaseczyńskiego, wspięli się także na schody prowadzące do Zamku Ujazdowskiego, a zakończyli bieg na stadionie Agrykoli. Przypomnijmy, że w Akcji Charytatywnej „Wiosna na sportowo”, przygotowanej wspólnie przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz Gabinet Komendanta Głównego Policji można nie tylko biegać, ale także jeździć rowerem, pływać, uprawiać nordic walking czy brać udział w spływie kajakowym.

W środowe przedpołudnie Zenon Parchimowicz i Dorota Książak z Fundacji wybrali na przykład półgodzinny spacer wokół kanału. Aktywność więc dowolna, trzeba tylko otworzyć serca i portfele. Wszystko dla rodzin poległych policjantów. 

Akcja „Wiosna na sportowo” zaczęła się 15 maja i potrwa do 16 czerwca 2024 r. W tym czasie należy w dowolnym miejscu przez co najmniej 30 minut pokonać dowolny dystans w wybrany przez siebie sposób. Wcześniej należy zarejestrować się na stronie zapisyonline.pl

Opłata startowa to minimum 35 zł, ale jak było to podczas wcześniejszych akcji - mile widziane są wpłaty większe, wszystko zostanie spożytkowane na cele statutowe Fundacji. Aktywność trzeba oczywiście udokumentować. 

Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie poniżej. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Tekst i zdjęcia: Paweł Ostaszewski / Gazeta Policyjna

Film: Artur Orliński / Biuro Komunikacji Społecznej