Gorzowscy policjanci wyróżnieni za skuteczne zatrzymanie podejrzanego o śmiertelne potrącenie chłopca

Data publikacji: 14.02.2024

W środę (14 lutego) w Komendzie Głównej Policji był czas na podziękowania dla gorzowskich policjantów, którzy zajmowali się sprawą śmiertelnego potrącenia 10-letniego chłopca w Wawrowie. Skuteczne działania funkcjonariuszy zostały docenione przez pełniącego obowiązki Komendanta Głównego Policji inspektora Marka Boronia, który wspólnie ze swoim Zastępcą nadinspektorem Romanem Kusterem podziękowali policjantom za ich profesjonalizm.

W piątek (9 lutego) przed północą w Wawrowie obok Gorzowa Wielkopolskiego zebrała się grupa dzieci, która miała autokarem wyjechać na obóz w góry. Kiedy bagaże były już praktycznie zapakowane do autobusu, od strony ronda w kierunku Czechowa nadjechało ciemne BMW, które z bardzo dużą prędkością wjechało między grupę ludzi i śmiertelnie potrąciło 10-latka. Kierujący samochodem nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia. Poszukiwaniami kierującego zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W wyniku prowadzonych przez nich intensywnych czynności operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych, szybko ustalono i zatrzymano 26-latka, który siedział za kierownicą BMW. Mężczyzna porzucił samochód w kompleksie leśnym i ukrywał się w jednym z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki. 26-latek posiadał czynny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Do sprawy zostały zatrzymane jeszcze dwie osoby, które mogły pomagać mężczyźnie w zatarciu śladów i ukrywaniu się.

Zatrzymanie osoby podejrzanej o śmiertelne potrącenie 10-letniego chłopca było możliwe tylko dzięki skutecznemu działaniu i profesjonalizmowi gorzowskich policjantów. Pełniący obowiązki Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń postanowił wyróżnić funkcjonariuszy i wspólnie ze swoim Zastępcą, nadinsp. Romanem Kusterem pogratulowali stróżom prawa z Gorzowa Wielkopolskiego. Wyróżnieni zostali:

  • podkom. Michał Wysmyk – Naczelnik Wydziału Kryminalnego KMP w Gorzowie Wielkopolskim (13 lat służby, z czego 10 w pionie kryminalnym),
  • mł. asp. Monika Błażejczyk – Detektyw Wydziału Kryminalnego KMP w Gorzowie Wielkopolskim (11 lat służby, z czego 3 w pionie kryminalnym),
  • mł. asp. Kamil Błajewski – Detektyw Wydziału Kryminalnego KMP w Gorzowie Wielkopolskim (11 lat służby, z czego 4 w pionie kryminalnym).

W spotkaniu w Komendzie Głównej Policji wzięli również udział p.o. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim insp. Szymon Sędzik, Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wielkopolskim insp. Wiesław Widecki oraz Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim podinsp. Marcin Maludy.

(KWP w Gorzowie Wlkp.)