Policjanci grają z WOŚP!

Data publikacji: 23.01.2024

Policjanci w całej Polsce wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Celem tegorocznej imprezy charytatywnej jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy i osób kwestujących.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stanie się również okazją do spotkania z mundurowymi na stoiskach promocyjnych w trakcie pikników odbywających się w całym kraju. Policjanci nie tylko porozmawiają o bezpieczeństwie, ale także zaprezentują specjalistyczne pojazdy służbowe i sprzęt służbowy.

Pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji insp. Marek Boroń przekazał zestaw piór ze specjalną dedykacją na tegoroczną licytację - link do licytacji. Policjanci w całym kraju biorą udział w biegach charytatywnych i licytacjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pierwszy bieg charytatywny odbył się już w ostatnią sobotę. Policjanci oraz pracownicy świebodzińskiej komendy wzięli udział w biegu, z którego cały dochód przeznaczony został na WOŚP. Puchar za zajęcie pierwszego miejsca został ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Świebodzinie, a zorganizowany przez Łagowski sztab Wielkiej Orkiestry bieg odbywał się pod nazwą „Policz się z cukrzycą!” Szczytny cel oraz niesamowita atmosfera sprawiła, że lista startowa zapełniła się w rekordowym czasie.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
  • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

  • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
  • głównych ciągach komunikacyjnych;
  • miejscach dobrze oświetlonych;
  • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
  • miejscach objętych monitoringiem kamer itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, aby będąc świadkiem niepokojących sytuacji, jak najszybciej powiadomić obecne na miejscu służby lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

Informacje z województw:

KWP w Białymstoku - Podlascy policjanci grają z WOŚP

KWP w Bydgoszczy

CBŚP - Zapraszamy do udziału w licytacjach dla WOŚP

CBZC - Zapraszamy do udziału w licytacji dla WOŚP

KWP w GdańskuZgrajmy się razem, aby wspólnie pomóc. „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” Gotowi na 32. Finał? Zaczynamy ostateczne odliczanie!

KWP w Gorzowie Wlkp.

KWP w Katowicach

KWP w Kielcach - Policyjne maskotki na licytację WOŚP

KWP w Krakowie - Małopolscy Policjanci grają z WOŚP

KWP w Lublinie

KWP w Łodzi

KWP w Olsztynie - Gramy razem w największej orkiestrze świata! 32. Finał WOŚP

KWP w Opolu - Opolscy policjanci grają razem z WOŚP

KWP w  Poznaniu - Aukcje Wielkopolskiej Policji na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

KWP zs. w Radomiu - Mazowieccy policjanci grają razem z WOŚP

KWP w Rzeszowie - Podkarpaccy policjanci zagrają z WOŚP

KWP w Szczecinie

KWP we Wrocławiu - Już w niedzielę 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dolnośląscy policjanci jak co roku zadbają o bezpieczeństwo i porządek podczas tego wydarzenia

KSP - Stołeczni policjanci zagrają z WOŚP

CSP w Legionowie - Centrum Szkolenia Policji w Legionowie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Szkoła Policji w Katowicach - Nasza szkoła zagra z WOŚP

Szkoła Policji w Pile - WOŚP i Szkoła Policji w Pile

Akademia Policji w Szczytnie - Akademii Policji w Szczytnie gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Pliki do pobrania