V Charytatywne Zawody Strzeleckie funkcjonariuszy, żołnierzy, weteranów i sympatyków pamięci Mańka, Kaczora, Krasnala…

Data publikacji: 29.11.2023

Na strzelnicy Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego „Legia Warszawa“ przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie odbędą się V Charytatywne Zawody Strzeleckie funkcjonariuszy, żołnierzy, weteranów i sympatyków, upamiętniające poległych podczas służby antyterrorystów. Zmagania sportowe jak co roku mają wymiar charytatywny, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

W ten sposób byli funkcjonariusze jednostek kontrterrorystycznych, weterani działań poza granicami Rzeczypospolitej oraz sympatycy Policji czczą pamięć podkom. Piotra Molaka „Kransala”, który w 1996 r. zginął podczas eksplozji podłożonego ładunku na jednej z warszawskich stacji benzynowych, podkom. Dariusza Marciniaka „Kaczora” i nadkom. Mariana Szczuckiego „Mańka”, którzy polegli w wyniku szturmu w Magdalence w 2003 r. podczas próby zatrzymania bardzo niebezpiecznych przestępców.

Zawody odbędą się 7 grudnia 2023 roku na strzelnicy Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego „Legia Warszawa” przy ul. Łazienkowskiej 3.

Organizatorami zawodów są Biuro Komunikacji społecznej KGP, Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region CBŚP, Stowarzyszenie Weteranów Działań poza Granicami RP, Centralny Wojskowy Klub Sportowy LEGIA Warszawa Sekcja Strzelecka.

***

Historia zawodów sięga 2012 r., kiedy zorganizowano pierwszy turniej poświęcony poległym kontrterrorystom. Pomysłodawcą był mł. insp. w st. spocz. Andrzej „Pułko” Kuczyński, były kontrterrorysta, który chciał w ten sposób uczcić pamięć kolegów. Impreza przekształciła się wkrótce w Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Głównego Policji „Pamięci Poległym Policjantom w Służbie”, które następnie przerodziły się w Ogólnopolską Ligę Strzelecką Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów. Andrzej Kuczyński, od kilku lat już w Biurze Komunikacji Społecznej KGP, w 2019 r. reaktywował zawody ku czci kolegów z AT.

plakat informacyjny