Zbiórka na rehabilitację i wymianę elementów protezy nogi Maliny Piśkiewicz

Data publikacji: 27.10.2023

Prosimy o pomoc i udział w zbiórce pieniędzy na rehabilitację i wymianę elementów protezy nogi, córki byłego pracownika Biura Łączności i Informatyki KGP Michała Piśkiewicza. Dziewczynka codziennie walczy o powrót do sprawności, jednak częste wyjazdy na konsultacje medyczne, kontrole lekarskie, rehabilitacje i cykliczne modernizacje protez składają się na duże koszty.

Mała Malina zmaga się z zespolem pasm owodniowych. W skutek, czego musiała przejść zabieg amputacji prawnej kończyny juz w trzeciej dobie życia. Od tej chwili już na stałe jest pod kontrolą ortopedów i rehabilitantów.

Malina, w czerwcu tego roku przeszła operację, która miała na celu aplikację aparatu do przedłużania kości, opracowania tkanki miękkiej kikuta oraz kości. Przy okazji pobytu w szpitalu, dziewczynka miała szereg konsultacji z ortetykiem, aby dobrać odpowiednie elementy do protezy i rozpocząć dzięki niej na nowo naukę chodzenia. Tak, by małymi kroczkami dążyć do lepszej sprawności.

Po zakończonym procesie gojenia czeka Malinę nadal rehabilitacja przynajmniej 2 razy w tygodniu, aby zminimalizować przykurcz mięśni biodrowych oraz ćwiczyć mięśnie ułatwiające chodzenie. Odbywać się będą także cykliczne modernizacje protezy wraz ze wzrostem dziewczynki. Malinę czekać będzie dalsze leczenie i kontrole ze specjalistami oraz turnusy rehabilitacyjne. Za około dwa lata lekarze planują kolejny zabieg wydłużania kości. Rodzice Malinki robią wszystko, aby córka mogła biegać razem z siostrami ramię w ramię oraz, by w przyszłości była jak najbardziej samodzielna.

Kwota, która mogłaby polepszyć życie dziecka to 35 tys. zł, dlatego zwracamy się prośbą o wsparcie rodziny.

Dziękujemy za każdą symboliczną złotówkę!

Poniżej link do zrzutki:

Zbiórka na rehabilitację i wymianę elementów protezy nogi Maliny Piśkiewicz