Pożar zabrał im dach nad głową. Policjant i jego rodzina potrzebują pomocy…

Data publikacji: 27.06.2023

Sierżant Mateusz Księżarczyk zawsze był gotów nieść pomoc każdemu, kto jej potrzebował. Trzy lata temu założył niebieski mundur. Od tego czasu już jako policjant nie pozostawia nikogo w potrzebie. Niestety w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia Mateusz potrzebuje wsparcia. W nocy wybuchł pożar, który zniszczył znaczną część budynku, w którym mieszka wraz z dziadkami. Policjanta i jego rodzinę można wesprzeć poprzez udział w internetowej zbiórce pieniędzy na odbudowę domu.

Mateusz pełni służbę w śląskim Wydziale Konwojowym i Policji Sądowej. Jego codzienna służba polega na zapewnieniu bezpiecznego konwojowania osób. Jednocześnie po godzinach służbowych mundurowy opiekuje się swoimi schorowanymi dziadkami. Niestety, w czwartek 15 czerwca 2023 r. około 1.00 w nocy, gdy Mateusza nie było w domu, wybuchł pożar, który zniszczył znaczną część budynku.

W akcji gaśniczej uczestniczyło aż siedem zastępów straży pożarnej. Strażacy przez prawie 11 godzin walczyli z ogniem i zadymieniem. Pomimo ich wysiłków, część poddasza i konstrukcja domu uległy spaleniu. Zniszczenia były na tyle poważne, że Mateusz wraz z dziadkami nie mogą wrócić do swojego miejsca zamieszkania. Konieczne jest przeprowadzenie generalnego remontu - poddasze i więźba spłonęły doszczętnie, a parter został zalany.

Teraz, gdy Mateusz i jego rodzina znaleźli się w trudnej sytuacji, możemy wesprzeć ich poprzez udział w internetowej zbiórce pieniędzy na odbudowę domu. Każda wpłata będzie miała wielkie znaczenie dla policjanta, który w służbie i poza nią zawsze był gotów nieść pomoc. Teraz to on i jego najbliżsi potrzebują naszego wsparcia. Pomóżmy im odzyskać dom!

Adres zbiórki: https://zrzutka.pl/6t2rr4