Pamiętamy!

Data publikacji: 07.01.2024

Nasi Koledzy sierżant sztabowy Stanisław Kasper i starszy posterunkowy Dariusz Ziębowski zginęli na służbie 17 lat temu. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci!

SIERŻANT SZTABOWY STANISŁAW KASPER
ur. 1968 r. - zm. 2007 r.
Policjant I Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Nowej SoliSIERŻANT SZTABOWY STANISŁAW KASPER

Służbę w Policji rozpoczął 16 maja 1994 r. na stanowisku aplikanta Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Rejonowej Policji w Nowej Soli.

W 1995 r. ukończył kurs podstawowy o profilu prewencyjnym w Ośrodku Szkolenia Policji w Zielonej Górze. Rok później odbył przeszkolenie na kursie podoficerskim dla dzielnicowych w Szkole Policji w Słupsku.

W czasie 12 lat służby w Policji zajmował kolejno stanowiska w pionie dochodzeniowo-śledczym oraz w pionie prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli – od aplikanta do dzielnicowego rewiru dzielnicowych.

Sierżant sztabowy Stanisław Kasper był dobrym i skutecznym policjantem. Zdyscyplinowany, sumienny i odważny, z dużym zaangażowaniem uczestniczył w turniejach i zawodach piłki nożnej. Był inicjatorem cyklu rozgrywek dla dzieci i młodzieży w ramach policyjnego programu „Lupo”. Za nienaganną postawę i osiągnięcia w służbie był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

Dnia 7 stycznia 2007 r. sierż. szt. Stanisław Kasper w trakcie wykonywania zadań konwojowych, po doprowadzeniu nieletniego uciekiniera do młodzieżowego ośrodka szkolno-wychowawczego w Szklarskiej Porębie, w drodze powrotnej do jednostki, zginął tragicznie w wypadku samochodowym wraz ze st. post. Dariuszem Ziębowskim.

 

STARSZY POSTERUNKOWY DARIUSZ ZIĘBOWSKI
ur. 1978 r. - zm. 2007 r.
Policjant Ogniwa Patrolowego Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowej SoliSTARSZY POSTERUNKOWY DARIUSZ ZIĘBOWSKI

Służbę w Policji rozpoczął 25 lipca 2003 r. na stanowisku kursanta Zespołu Konwojowo-Ochronnego Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

W 2003 r. ukończył kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku oraz szkolenie zawodowe podstawowe o profilu prewencyjnym. W latach 2003-2006 pracował w Zespole Konwojowo-Ochronnym i Ogniwie Patrolowym Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli na stanowiskach kursanta, aplikanta, policjanta oraz dzielnicowego rewiru i dzielnicowych.

St. post. Dariusz Ziębowski był dobrym i skutecznym policjantem. Zdyscyplinowany, sumienny, odważny, nigdy nie wahał się przed podjęciem najtrudniejszych wyzwań. Za zaangażowanie i osiągnięcia w służbie był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez przełożonych.

Dnia 7 stycznia 2007 r. st. post. Dariusz Ziębowski w trakcie wykonywania zadań konwojowych, po doprowadzeniu nieletniego uciekiniera do Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarskiej Porębie, wracając do jednostki macierzystej wraz z kierowcą sierż. szt. Stanisławem Kasprem, uległ wypadkowi samochodowemu. W wyniku doznanych obrażeń st. post. Dariusz Ziębowski poniósł śmierć na miejscu.

(KGP)