By dawne życie wróciło choć na chwilę...

Data publikacji: 23.09.2022

podkom. Grzegorz Tyszka na co dzień Zastępca Naczelnika Wydziału Analizy Kryminalnej Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych KGP. Po służbie aktywny sportowiec, prowadzący spokojny i zdrowy tryb życia. Niestety los postanowił to przerwać.

3 sierpnia, kiedy Grzegorz wrócił z pracy poszedł biegać. Bardzo to lubił, to był jego czas dla siebie. Po powrocie do domu uskarżał się na silne bóle głowy, które postanowił jak najszybciej skonsultować z lekarzem. To właśnie ta przezorność być może uratowała mu życie.

5 sierpnia, oddział Diagnostyki Obrazowej w Grodzisku Mazowieckim - to wtedy i na szczęście właśnie tam Grzesiek w oczekiwaniu na tomografię komputerową głowy traci przytomność. Dochodzi do rozwarstwienia tętnicy szyjnej, a lekarze nie są w stanie udzielić żadnej konkretnej informacji - właśnie wtedy zaczęła się walka i ogromny strach. W późniejszych dniach sytuacja zdawała się być względnie opanowana. Niestety 7 sierpnia rodzina otrzymała telefon ze szpitala z diagnozą - krwiak w głowie.

Wydarzenia z początku sierpnia pozostawiły ogromny ślad, stan po wybudzeniu po operacji utrzymuje się do dnia dzisiejszego. A jedyną szansą na samodzielne funkcjonowanie Grzegorza jest kosztowna – nawet dwuletnia - rehabilitacja. Miesiąc pobytu w specjalnym ośrodku rehabilitacyjnym to koszt prawie 15 000,00 zł. Do tego doliczyć trzeba jeszcze środki higieny, leki, specjalne napoje odżywcze.

Zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie dla naszego kolegi Grzegorza!

Link do zbiórki https://www.siepomaga.pl/grzegorz-tyszka