MBB czyli Młody Bankuje Bezpiecznie

Data publikacji: 12.07.2022

Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła zaprosiła Komendę Główną Policji do współpracy przy realizacji projektu „MBB czyli Młody Bankuje Bezpiecznie”, którego celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się w „świecie” bankowości elektronicznej. Umiejętności te są bardzo ważne z perspektywy ochrony swoich pieniędzy.

Projekt „MBB czyli Młody Bankuje Bezpiecznie” realizowany przez Fundację Dzieci Rodzice Szkoła (FDRS) (www.fdrs.org.pl) skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ale także ich rodziców i dziadków. Poprzez edukację dzieci chcemy edukować dorosłych. To dzieci mają być „przewodnikami” po bezpiecznym „świecie” bankowości elektronicznej dla swoich dziadków oraz rodziców. Jego główną zaletą jest przystępny i lekki sposób przekazywania wiedzy poprzez wirtualne escape roomy, w których uczestnik, rozwiązując quizy i zagadki związane z cyberbezpieczeństwem, nabywa potrzebną wiedzę i wykształca nawyki, które mogą pomóc ustrzec się przed narastającą plagą oszustw i wyłudzeń w wirtualnym świecie bankowości i handlu internetowego. Escape roomy i quizy uzupełnione są tradycyjnymi materiałami edukacyjnymi dostępnymi online na stronie fundacji. Całość dopełniają dwa konkursy z ciekawymi nagrodami rzeczowymi dla uczestników.

W konkursach, które trwają przez cały okres wakacji mogą wziąć udział osoby z całej Polski. Zwycięzców wyłoni powołana w tym celu komisja konkursowa.

Finał przedsięwzięcia i uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się w pierwszej połowie września 2022 roku.

Projekt realizowany jest w ramach programu grantowego „Haki na cyberataki” Fundacji Santander Bank Polska S.A.i jest dostępny na stronie internetowej Fundacji Dzieci Rodzice Szkoła pod adresem: www.fdrs.org.pl/santander/

Zapraszamy do edukacji przez zabawę.

Pliki do pobrania