Nasz kolega potrzebuje wsparcia

Data publikacji: 06.04.2022

Pracownik Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie Leszek Słomiński potrzebuje wsparcia w zakupie protezy elektronicznej. Koszt takiej protezy to 110 tys. zł. Mimo dofinansowania z PCPR i NFZ część kwoty tj. 50 tys. Leszek Słomiński musi uzbierać sam. Dlatego serdecznie prosi wszystkich o wsparcie i z góry dziękuje za okazaną pomoc.

W 1991 roku wpadając pod pociąg stracił obie kończyny dolne lewe na wysokości uda i prawe na wysokości podudzia.

Leszek Słomiński pracuje w Policji od 2004 r., jako operator urządzeń elektronicznych, gdzie działa również od 18 lat w Związku Zawodowym Pracowników Policji.

Mimo 36 operacji jest bardzo aktywny zawodowo i społecznie, jak również sportowo. Założył Stowarzyszenie „LECH” i odbudował tory łucznicze, na których później odbywały się zawody rangi mistrzowskiej i Puchary Polski w Łucznictwie. Organizował również festyny ze zbiórkami na leczenie chorych dzieci.

Leszek Słomiński był uczestnikiem m.in. Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz wielokrotnie Mistrzostw Polski, na których zdobywał medale. W 2019 r. wziął udział w 4F Półmaratonie Praskim, gdzie zajął 8 miejsce jadąc na zwykłym wózku.

Niestety stan zdrowia wymaga zmiany protezy. Koszt takiej protezy to 110 tys. zł. Mimo dofinansowania z PCPR i NFZ część kwoty tj. 50 tys. Leszek Słomiński musi uzbierać sam.

Dlatego serdecznie prosi wszystkich o wsparcie i z góry dziękuje wszystkim za okazaną pomoc.

„Mam protezy manualne i chodzę w nich bardzo dobrze, ale zdarzają się upadki i dla tego ce marzenie się chciałbym polepszyć swe bezpieczeństwo i usprawnić chodzenie wymieniając protezę uda lewego na elektroniczną. Pisząc do PCPR i z NFZ nie uzbieram całkowitej kwoty dlatego proszę o wsparcie. Jestem osobą bardzo aktywną zawodowo, jak i społecznie, dużo pomagam innym i się angażuję w różne inicjatywy mogące pomóc osobą z niepełnosprawnością. Mam nadzieję, że marzenie się spełni”.

Chcesz wesprzeć Leszka Słomińskiego? Zbiórka pieniędzy trwa na Zrzutka.pl ►

plakat zbiórki