Pamiętamy!

Data publikacji: 23.12.2023

Nasza Koleżanka sierżant Agnieszka Gronostaj zginęła na służbie 19 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

SIERŻANT AGNIESZKASierżant Agnieszka Gronostaj GRONOSTAJ
ur. 1976 r. - zm. 2004 r.
Referent Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej

Służbę w Policji rozpoczęła 20 sierpnia 1999 r. w Komisariacie Policji w Malczycach na stanowisku aplikanta. Po ukończeniu kursu podstawowego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie podjęła służbę na stanowisku starszego aplikanta. W 2002 r. została mianowana na stanowisko policjanta, a w 2004 r. - referenta Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Wykonując czynności służbowe, podejmowała interwencje w stosunku do osób podejrzanych, poszukiwanych oraz nietrzeźwych. Brała udział w zabezpieczaniu imprez masowych. Zadania realizowała z dużym zaangażowaniem i konsekwencją.

22 grudnia 2004 r. sierż. Agnieszka Gronostaj pełniła służbę patrolową na terenie gminy Miękinia jako dysponent radiowozu oznakowanego. Udała się na interwencję domową do miejscowości Gałów. Kierujący samochodem osobowym, nie zachowując należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania na prostym odcinku drogi, zjechał na lewy pas jezdni, gdzie zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym radiowozem. Sierż. Agnieszka Gronostaj w wyniku doznanych obrażeń ciała zmarła w szpitalu 23 grudnia 2004 r.

Pośmiertnie awansowana na stopień sierżanta.

(KGP/js)