Reprezentacja polskiej Policji mistrzami świata w piłce nożnej drużyn siedmioosobowych

Data publikacji: 07.12.2021

W dniach 3-5 grudnia na Wyspach Kanaryjskich na Teneryfie odbył się II Światowy Turniej Drużyn Policyjnych w piłce nożnej siedmioosobowej. Reprezentacja polskiej Policji pokazała się z jak najlepszej strony, sięgając po najwyższe trofeum.

Turniej na Wyspach Kanaryjskich to jedna z największych imprez na świecie rozgrywana na sztucznej nawierzchni. W tym roku wzięły w nim udział reprezentacje m.in. z Włoch, Hiszpanii, Katalonii, Szwajcarii, Słowenii, Ukrainy, Rumunii i inni.

2 grudnia 2021 roku w samym sercu miejscowości Adeje odbyła się gala inauguracyjna rozgrywek. Uroczystości towarzyszył przemarsz poszczególnych drużyn z flagami narodowymi i odegraniem hymnów państwowych.

Mecze grupowe rozegrane były każdy z każdym po 20 minut, rozpoczęły się w piątkowy poranek 3 grudnia br. Pierwszy mecz turnieju reprezentacja polskiej Policji rozpoczęła z drużyną Włoch. Od pierwszych minut widać było presję, jaka ciążyła na naszych graczach. Jednakże doskonałe przygotowanie wszystkich zawodników pozwoliło rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść. Drugi mecz był starciem reprezentantów naszej Policji z Hiszpanią Alicante i również w tym meczu nasi zawodnicy pokazali charakter i wygrali to spotkanie. Ostatni mecz grupowy pomiędzy naszą reprezentacją, a drużyną gospodarzy Santa Cruz Tenerife był przepustką do rundy finałowej i tak jak w poprzednich spotkaniach nasza drużyna zwyciężyła po trudnym boju.

W ćwierćfinale los skojarzył naszą drużynę z drużyną Hiszpanii. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty był bardzo zacięty. Szybko strzelona bramka pozwoliła na nadawanie tempa gry przez Polaków i wyprowadzenie skutecznych kontrataków. W efekcie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:0.

Półfinałowe spotkanie rozegrano pomiędzy reprezentacją polskiej Policji, a Policia Benito Włochy. Każdy błąd na tym etapie rozgrywek mógł oznaczać wyeliminowanie drużyny z rozgrywek, dlatego do spotkania z groźnym rywalem nasi zawodnicy podeszli z ogromną koncentracją. Mecz po ciężkiej zaciętej walce ułożył się po myśli szkoleniowca reprezentacji polskiej Policji Andrzeja Kuczyńskiego i w ostatnich minutach meczu po pięknym strzale sierż. szt. Macieja Watkowskiego zwyciężyliśmy 1:0. To zwycięstwo zapewniło awans do wymarzonego finału.

W ostatnim meczu finałowym nasza reprezentacja zmierzyła się z grupowym rywalem Policia Hiszpania Alicante. Przeciwnicy od pierwszej minuty pokazali ogromną wolę walki i po niespełna 30 minutach meczu wygrywali 2:0. Wtedy selekcjoner reprezentacji polskiej Policji Andrzej Kuczyński dokonał kilku zmian, co sprawiło, że nasi zawodnicy po bardzo ciężkim wyrównanym meczu zwyciężyli 4:3 zostając mistrzami świata. Niesamowita gra naszych zawodników w tym turnieju zaowocowała niebywałym sukcesem.

Zwieńczeniem spektakularnych osiągnięć naszych zawodników była gala zamykająca rozgrywki. Oprócz oficjalnego wręczenia Pucharu Świata dla naszej reprezentacji, nagrody indywidualne otrzymali:

 • Najlepszy bramkarz: sierż. Daniel Malina CPKP BOA KGP;
 • Najlepszy strzelec: sierż. szt. Maciej Watkowski KWP Radom;
 • Najlepszy zawodnik: sierż. Michał Chrabąszcz KWP Katowice.

Dziękujemy wszystkim osobom, które kibicowały naszej drużynie, a także Komendzie Głównej Policji, Stołecznej Grupie Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, Zarządowi Głównemu Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów, Zarządu Wojewódzkiemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w KGP, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz Stowarzyszeniu Weteranów Działań Poza Granicami RP za wsparcie wyjazdu naszej policyjnej drużynie na MŚ na Teneryfie.

Skład zwycięskiej drużyny reprezentacji polskiej Policji:

 • Andrzej Kuczyński – selekcjoner (BKS KGP);
 • sierż. szt. Artur Szlawski – asystent (CSP Legionowo);
 • kom. Piotr Świstak (BKS KGP);
 • sierż. szt. Piotr Pacholski (kapitan KWP Katowice);
 • sierż. Daniel Malina (CPKP BOA);
 • st. sierż. Daniel Prokopczyk (KWP Radom);
 • sierż. szt. Maciej Watkowski ( KWP Radom);
 • sierż. szt. Kamil Rupacz (KWP Radom);
 • sierż. Michał Chrabąszcz (KWP Katowice);
 • st. sierż. Mateusz Orzechowski ( KWP Kraków);
 • post. Łukasz Krakowczyk (KWP Katowice).