Data publikacji: 07.09.2021

W miniony weekend na jeziorze Starogrodzkim w Chełmnie odbyły się mistrzostwa smoczych łodzi służb mundurowych. W zawodach wzięło udział 18 drużyn. Najlepszą drużyną zawodów okazali się strażacy PSP z Bydgoszczy i Żnina, którzy połączyli swoje siły. Chełmińscy policjanci zajęli 3 miejsce.

4 września 2021 roku odbyły się I mistrzostwa smoczych łodzi służb mundurowych w Chełmnie. Ostatecznie w zawodach wzięło udział 18 drużyn z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Załogi, które zajęły czołowe miejsca pokazały kawał dobrego wiosłowania. Zawody, nad którymi honorowy patronat objął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski odbyły się na dwóch dystansach – 200 i 1000 metrów. W obu przypadkach wygrała drużyna PSP Bydgoszcz/Żnin. Drugie miejsce na tych dystansach zajęli żołnierze 104 batalionu logistycznego w Wałczu. Policjanci z Chełmna zajęli 3 miejsce na 200 metrów, natomiast na długim dystansie otarli się o podium ulegając dodatkowo drużynie PSP Sztum.

Dwukrotnie w trakcie zawodów wioślarze przyprawili kibiców o szybsze bicie serca, kiedy ich łodzie wywróciły się. Na szczęście nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy wodni i strażacy PSP z Chełmna, dlatego groźnie wyglądające sytuacje zakończyły się jedynie na strachu. Była zdrowa, sportowa rywalizacja i świetna zabawa.

Organizatorami zawodów byli Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie, Przewodniczący NSZZ Policjantów w Bydgoszczy i Stowarzyszenie Sportów Wodnych Dragon Chełmno, natomiast współorganizatorami i sponsorami zawodów byli Starosta Chełmiński, Burmistrz Miasta Chełmno, Wójt Gminy Chełmno, firma Wojtbud i FAM Chełmno.