Weterani RP w 7. Ultramaratonie Powstańca 1944-2021

Data publikacji: 02.08.2021

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na wymagającej 63 km trasie w Gminie Wieliszew zawodnicy mieli za zadanie przebyć szlak kuriera powstańczego, zaliczyć kolejne punkty kontrolne i punkty zmian związane z historycznym szlakiem Polski Walczącej.

Do biegu indywidualnie przystąpiło 384 zawodników i 389 zawodniczek w 103 sztafetach.

Wystawiliśmy dwie sztafety 2-osobowe i jedną 7-osobową. Jedna ze sztafet 2. osobowych zajęła 1 miejsce w kategorii sztafet mundurowych ze świetnym czasem 4:50:19 co przełożyło się na 8 miejsce w kategorii OPEN. W zwycięskiej sztafecie pobiegli podinsp. Maciej Wojciechowski z WSPol i kom. w st. spocz. Paweł Mak. Druga 2.osobowa sztafeta, z czasem 6:10:27, zajęła 10 miejsce w kategorii mundurowej i 59. w OPEN. Sztafeta 7-osobowa uplasowała się na 12 miejscu w kategorii sztafet mundurowych i 65. miejscu w kategorii OPEN z czasem 6:22:02.

Wielkie brawa dla weteranów i sympatyków za przystąpienie do tego wyczerpującego biegu, którego ideą jest uczczenie pamięci powstańców.

Szczególnie dziękuję weteranowi poszkodowanemu, mł. insp. w st. spocz. Andrzejowi Kuczyńskiemu „Pułko”.