Oddali krew dla kolegi chorego na COVID-19

Data publikacji: 25.11.2020

Policjanci, mundurowi emeryci i pracownicy cywilni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz ich rodziny oddali honorowo krew dla swojego kolegi policjanta, który walczy z COVID-19. W akcji uczestniczyło prawie 30 osób. Łącznie personel medyczny pobrał ponad 13 litrów życiodajnej substancji, która trafi do młodszego inspektora Marka Swędraka z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zorganizowali wczoraj, 24.11.br., zbiórkę krwi. Cel był szczytny, bowiem chodziło o pomoc dla młodszego inspektora Marka Swędraka, Zastępcy Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, który zmaga się z COVID-19. Policjant przebywa obecnie w jednym z mazowieckich szpitali, a jego stan jest poważny.

Do akcji zgłosili się policjanci, mundurowi emeryci, pracownicy cywilni bielskiego pododdziału, a także członkowie rodzin tych osób. W sumie, pomimo trudności wynikających z panującej epidemii, zgłosiło się prawie 30 osób, od których pobrano 13 litrów krwi.

Logotyp Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Warszawie

Przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej powstał Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Zrzesza już ponad 62 członków. Oddając honorowo krew, policjanci ratują życie i zwiększają świadomość potrzeby regularnego dzielenia się tym życiodajnym płynem nie tylko w środowisku policyjnym, ale też wśród swoich bliskich i znajomych. Na początku czerwca mundurowi i pracownicy cywilni wapienickiej jednostki prewencji zorganizowali akcję „Razem dla Grzesia”, a słodycze, które otrzymali w ramach posiłku regeneracyjnego, przekazali w tym tygodniu podopiecznym z Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Słodkości z wczorajszej akcji też trafią do dzieci.

Naszemu koledze życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

(KWP w Katowicach / mw)