Odsłonięcie tablicy upamiętniającej funkcjonariuszy Policji Państwowej województwa białostockiego zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku

Data publikacji: 18.11.2020

W budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odsłonięta została tablica upamiętniającą funkcjonariuszy Policji Państwowej województwa białostockiego zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku. Odsłonięcie tablicy ściśle związane jest z 80. rocznicą mordu katyńskiego. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc wraz z Zastępcami.

Dziś (18.11.2020 r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odsłonięta została tablica upamiętniająca 250 funkcjonariuszy Policji Państwowej województwa białostockiego zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku. Jest ona spójnym elementem już istniejącej tablicy upamiętniającej 23 funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP Ziemi Podlaskiej zamordowanych w Kalininie (Twerze). Dzisiaj, w 80. rocznicę mordu katyńskiego, mamy już większą wiedzę o faktycznej liczbie oraz nazwiskach funkcjonariuszy Policji Państwowej województwa białostockiego, którzy pogrzebani zostali w zbiorowych dołach śmierci w Miednoje. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc.

(KWP w Białymstoku / kp)