V akcja sprzątania cmentarzy z okresu I wojny światowej

Data publikacji: 19.10.2020

W dniach 8-10 października 2020 r. z inicjatywy Koła nr 8 - Klubu Górskiego „Orły”, przy Komendzie Stołecznej Policji, odbyła się V akcja sprzątania cmentarzy z okresu I wojny światowej. Przedstawiciele Koła sprzątali cmentarze w gminach Gorlice, Krempna, Łużna, Sękowa i Uście Gorlickie. Podczas tego wyjazdu pracowali z wolontariuszami z gminy Łużna i Uście Gorlickie, uczniami i nauczycielami z Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej oraz funkcjonariuszami z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Wspólnie udało im się zająć cmentarzami nr 61 Wirchne, 66 Małastów, 77 Ropica Górna, 58 i 59 Przysłup, 55 Gładyszów, 88 Gorlice, 79 Sękowa, 62 Banica, 83 Wapienne i 123 Łużna-Pustki.

Październikowa akcja nie zakończyła się jednak 10 października br. Lokalni wolontariusze oraz uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia w Hańczowej oraz Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie posprzątają jeszcze cmentarze nr 48 Regietów Wyżny i 6 Krempna.

Dziękujemy władzom gmin oraz wszystkim wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie w prace porządkowe i za pozytywne słowa o idei prowadzonej akcji.

W imieniu Prezesa Koła nr 8 – Klubu Górskiego „Orły” przy KSP zapraszamy na kolejną odsłonę prac porządkowych, która odbędzie się w wiosną 2021 roku. Informacja o dokładnym terminie zostanie zamieszczona na stronie www.osemka.ehost.pl.

Serdecznie zapraszamy!

(Koło PTTK nr 8 przy KSP- Klub Górski "Orły" )