„Zaczytani…." w drogówce - Wielka Zbiórka Książek

Data publikacji: 09.10.2020

Od 8 września 2020 roku w kilkuset miejscach w Polsce można oddawać przeczytane przez siebie książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Akcję prowadzi Fundacja Zaczytani.org .Paczki z książkami trafiają do szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, świetlic środowiskowych, centrów krwiodawstwa, domów samotnej matki. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dołączyli do grona tych, którzy wzięli udział w zbiórce i dziś przekazali książki do jednego ze wskazanych punktów.

Pomysłodawcą zbiórki książek w wojewódzkiej drogówce był mł. asp. Kamil Szmidel, który codzienną służbę pełni w łódzkiej grupie „Speed”.

- Dziadek zawsze mi powtarzał, że nie wolno wyrzucać książek, bo coś co dla nas jest już nieprzydatne, dla kogoś może stanowić źródło wiedzy. Przez lata nazbierałem sporo książek i nadszedł doskonały czas, żeby się podzielić. Usłyszałem o akcji i powiedziałem o tym w pracy. Koledzy chętnie dołączyli do zbiórki - mówi aspirant Szmidel. I tak oto zebrało się kilka pudeł z książkami.

- Policjanci ruchu drogowego zazwyczaj kojarzeni są  z mandatami i „łapaniem” piratów drogowych, a przecież nadrzędnym celem jest dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pomoc. Kiedy dowiedzieliśmy się o zbiórce i jej celu nie mogło być inaczej: włączyliśmy się w tą szlachetną ideę - dodaje kom. Kamil Wnukowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

To już ostatnie dni, kiedy można oddąć książki, zbiórka trwa do 11 października 2020 r.

(KWP w Łodzi / mw)