Uroczyste otwarcie posterunku na Osowej Górze

Data publikacji: 02.10.2020

Dziś (02.10.20 r.) na Osowej Górze uroczyście otworzono nowo wybudowany Posterunek Policji. Ta długo oczekiwane przez mieszkańców inwestycja powstała dzięki środkom z „Programu Modernizacji Policji…”. W nowej siedzibie pracować będzie 15 policjantów.

Uroczystość otwarcia.

Uroczystość otwarcia Posterunku Policji na Osowej Górze swoją obecnością uświetnili m.in. Jarosław Wenderlich podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Zastępca Prezydenta Bydgoszczy P. Mirosław Kozłowicz. Oczywiście uroczystość ta nie mogła odbyć się bez obecności szefostwa policji: insp. Piotra Leciejewskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, insp. Marcina Woźniaka Zastępcy Komendanta do spraw logistyki oraz mł. insp. Witolda Markiewicza Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy oraz załogi otwieranego posterunku. Podczas uroczystej zbiórki klucze do posterunku symbolicznie wręczono jego Kierownikowi asp. szt. Markowi Suszek. Poświęcenia budynku dokonał Kapelan kujawsko-pomorskiej policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski.

Krótka historia obiektu.

Rewir Dzielnicowych Osowa Góra wchodzący w skład Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie stanowi komórkę organizacyjną Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i zlokalizowany jest przy ul. Sardynkowej 5. Poprzedni budynek administracyjny Rewiru był wzniesiony w latach 80-tych XX w. na potrzeby spółdzielni mieszkaniowej, a przez Policję był użytkowany od 1994 r. Rewir dzielnicowych Osowa Góra liczył 7 etatów: kierownik i sześciu dzielnicowych, co zdaniem kierownictwa Policji, ale przede wszystkim mieszkańców dzielnic: Osowa Góra, Flisy, Czyżkówko i Opławiec, było niewystarczające. W związku z tym podjęto decyzję o zmianie Rewiru Dzielnicowych w Posterunek Policji na Osowej Górze, co spowodowało konieczność zwiększenia etatów do 15 policjantów, a także zmianę struktury poprzez utworzenie Zespołu Kryminalnego i Zespołu Prewencji. Niestety stary budynek okazał się za mały.

Nowa siedziba.

Budowę nowej siedziby posterunku rozpoczęto 22 października 2019 roku, a zakończono 10 lipca 2020 r. Nowo wybudowany Posterunek Policji na Osowej Górze jest dwu kondygnacyjny i nawiązuje architekturą do otaczającej zabudowy, a jednocześnie eksponuje swoje przeznaczenie. Na parterze znajdują się: poczekalnia, dyżurka, dwa pomieszczenia biurowe, pomieszczenia socjalne i gospodarcze, a także garaż na dwa pojazdy. Na piętrze umiejscowione są pomieszczenia biurowe, szatnie, suszarnia, aneks socjalny i serwerownia. Koszt inwestycji, który obejmuje budowę, wyposażenie biur, a także budowę masztu to ponad 3 mln złotych. Inwestycja została zrealizowana z budżetu państwa ze środków w ramach „Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020”. Przetarg na budowę posterunku wygrała firma BWJ Inwestycje Sp.z o.o., która wzorowo wywiązała się z tego zadania.

Pliki do pobrania

  • Rozmiar pliku: 69.96 KB
    Otwarcie Posterunku Policji Osowa Góra - deskrypcja.