44 nowych policjantów w Lubuskiem będzie służyć społeczeństwu

Data publikacji: 28.09.2020

Szeregi lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. 44 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Dzisiejszy dzień był dla nich początkiem niezwykłej policyjnej misji, podczas której z narażeniem życia poświęcać się będą społeczeństwu. Po zakończeniu szkolenia podstawowego będą dumnie służyć i zapewniać bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom województwa lubuskiego, ale wszystkim tym, którzy będą potrzebować ich pomocy.

W poniedziałek, 28 września br., w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wyjątkowa dla 44 osób – 10 kobiet i 34 mężczyzn, którzy od dzisiaj będą pełnić służbę w lubuskiej Policji. Młodzi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Słowa roty przysięgi wypowiadali z dumą i wzruszeniem, bowiem od tej chwili stali się policjantami. Dla wszystkich ślubowanie było zwieńczeniem wielu starań i spełnieniem zawodowych marzeń, a równocześnie początkiem niezwykłej, policyjnej drogi.

Nowo przyjęci do lubuskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni spośród wielu kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym. Przeszli przez następujące jego etapy:

  • test wiedzy;
  • ocenę sprawności fizycznej;
  • test psychologiczny;
  • rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską.

Ślubujący dziś policjanci zasilą szeregi następujących jednostek organizacyjnych Policji: Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze, Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, Nowej Soli, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, w Sulęcinie, Świebodzinie, we Wschowie, Żaganiu oraz Żarach.

Słowa powitania do nowo przyjętych funkcjonariuszy skierował Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., inspektor Jarosław Pasterski: „Witając Was w szeregach lubuskiej Policji, życzę Wam jak najwięcej policyjnej pasji i młodzieńczego zapału. Niech towarzyszą Wam przez cały okres waszej służby. Strzeżcie wzorowo porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej i bądźcie oddani polskiemu społeczeństwu. Życzę wszystkim wielu sukcesów zawodowych i zasłużonych awansów. Chciałbym, abyście wychodząc z tej uroczystej zbiórki mieli poczucie zaszczytu i honoru z noszenia munduru polskiego policjanta”.

Z kolei Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zwrócił się do nowych policjantów słowami: „Gratuluję Wam wyboru, który świadczy o waszej determinacji w chęć niesienia pomocy innym. To droga bardzo wymagająca ale zarazem dająca wiele satysfakcji. Chciałbym, abyście wykorzystali doświadczenie swoich starszych kolegów, którzy codziennie ratują życie nie tylko Lubuszan ale wszystkim tym, którzy tego potrzebują. Ogromnie Wam gratuluję i życzę spokojnej i bezpiecznej realizacji Waszych ustawowych zadań. Powodzenia!”

Warto podkreślić, że zainteresowanie służbą w tej formacji zdecydowanie wzrasta. Świadczy o tym liczba składanych każdego dnia podań o przyjęcie. Młodzi ludzie oceniają organizację bardzo pozytywnie. Policja jawi się jako pracodawca godny zaufania, dający możliwość stałego zatrudnienia, rozwoju oraz samorealizacji. Argumenty takie trafiają zarówno do młodych osób, rozpoczynających swoją karierę zawodową, jak i do tych, którzy mieli już okazję zmierzyć się z realiami rynku pracy. Policja jako instytucja publiczna cieszy się najwyższym, 90% zaufaniem społeczeństwa, na które pracuje bezustannie każdego dnia i każdej nocy. Wysoka ocena działalności Policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań za codzienny trud, poświęcenie i służbę policjantów oraz pracowników Polskiej Policji.

 

 

(KWP w Gorzowie Wlkp/js)

Pliki do pobrania