Odszedł na wieczną służbę. Cześć Jego pamięci...

Data publikacji: 28.09.2020

Z głębokim żalem informujemy, że odszedł od nas nagle nasz kolega - mł. insp. Marcin Radtke Komendant Powiatowy Policji w Iławie. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich pracowników i policjantów, składa rodzinie, oraz bliskim wyrazy głębokiego współczucia.

Mł. insp Marcin Radtke policjantem był przez 19 lat. Służbę rozpoczął w 2001 roku. 05.09.2020 r. mł. insp. Marcin Radtke objął obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Iławie. Wcześniej był naczelnikiem Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, a zanim tam trafił pracował w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a następnie w Sekcji ds. Europolu Wydziału Koordynacji Międzynarodowej Wymiany Informacji Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji.

W niedzielę, 27.09.2020 r., przebywając w domu, nagle zasłabł. Zmarł mimo podjętej akcji reanimacyjnej.

Kierownictwo warmińsko-mazurskiej Policji, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie, koledzy i koleżanki funkcjonariusza łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

śp. Mł. insp Marcin Radtke