MSPO z policyjnym akcentem

Data publikacji: 08.09.2020

Dziś w kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczęło się jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego, które jak co roku przyciąga do naszego miasta kilkanaście tysięcy osób nie tylko z kraju, ale także z zagranicy. Tradycyjnie udział w niej biorą również świętokrzyscy policjanci m.in. dbając o bezpieczeństwo. W dzisiejszym oficjalnym otwarciu XXVIII Międzynarodowego Salon Przemysłu Obronnego uczestniczył m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Paweł Dzierżak oraz Dyrektor Głównego Sztabu Policji KGP insp. Maciej Nestoruk.

Dziś w Targach Kielce odbyła się uroczystość otwarcia wystawy, która zakończy się w najbliższy czwartek. W tym niecodziennym wydarzeniu, zorganizowanym w warunkach reżimu sanitarnego udział wziął m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Paweł Dzierżak, Dyrektor Głównego Sztabu Policji KGP insp. Maciej Nestoruk, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Agata Malasińska – Nagórny oraz Komendant Miejski Policji w Kielcach insp. Tomasz Śliwiński.

Warto podkreślić, że MSPO to nie tylko wystawa ale również szereg działań świętokrzyskich funkcjonariuszy w celu zapewnienia bezpieczeństwa przebiegu jej trwania oraz płynności ruchu na pobliskich ulicach. Mundurowi zabezpieczają skrzyżowania dróg, a także inne miejsca, tak aby nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych.

Opr. DJ
Źródło: KWP w Kielcach