Mistrzyni jest tylko jedna

Data publikacji: 06.08.2020

Co łączy Mistrzostwa Polski Masters w Rzutach Nietypowych w Toruniu z Mityngiem wakacyjnym w Słubicach? Spektakularna wygrana asp. szt. Małgorzaty Krzyżan – młodszego wykładowcy Zakładu Prawa i Kryminalistyki!

Widowiskowym osiągnięciem było zdobycie najlepszych wyników podczas 17. Mistrzostw Polski Masters w Rzutach Nietypowych, które odbyły się w połowie lipca br. na stadionie im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Aspirant sztabow Małgorzata Krzyżan wystartowała w czterech konkurencjach, uzyskując następujące wyniki:

1 miejsce Shotorama – pchnięcia kulami z miejsca o wagach 2.5 kg, 3 kg, 4 kg, 5 kg, 6 kg,
z wynikiem 48,24 m;
1 miejsce Schokorama – rzuty kulami sposobem dyskowym z miejsca o wagach 2 kg, 2.5 kg, 3 kg, z wynikiem 55,25 m osiągając tym samym REKORD POLSKI KOBIET K50;
1 miejsce Slingball 1 kg – rzut piłką lekarska z uchwytem z wynikiem 43,05 m – ustanawiając REKORD POLSKI KOBIET K50;
1 miejsce w rzucie dyskiem antycznym 2 kg z wynikiem 22,72m -  uzyskując NAJLEPSZY WYNIK NA ŚWIECIE K50 oraz REKORD POLSKI KOBIET K50.

Pod koniec lipca br. asp. szt. Małgorzata Krzyżan wystartowała w Mityngu wakacyjnym na Stadionie Olimpijskim w Słubicach, gdzie uzyskała wspaniały wynik (40,33 m) w rzucie dyskiem kobiet, który pozwolił jej zająć 1. Miejsce w RANKINGU ŚWIATOWYM MASTER w rzucie dyskiem kobiet K50.

Sama zwyciężczyni bardzo dobrze ocenia swoje straty. Poprawa wyników z zeszłego roku świadczy o dobrze przepracowanym przez nią okresie zimowym. Tego typu starty (ciężkim sprzętem) asp. szt. Małgorzata Krzyżan traktuje jak sprawdzian przed najważniejszą imprezą w tym sezonie, tj. 30. Mistrzostwami Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w dniach 22-23 sierpnia 2020 roku w Lublinie.

Trzymamy kciuki za udany start!

(SP w Pile/js)