Wirtualny Bieg Charytatywny - spieszyli z pomocą

Data publikacji: 27.07.2020

Pasja, zdrowy tryb życia, a może szczytny cel? Jakiekolwiek były powody uczestnictwa w naszym Wirtualnym Biegu Charytatywnym wszystkim, którzy wzięli w nim udział należą się serdecznie podziękowania. Każdy, kto wpłacił cegiełkę na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach jest zwycięzcą. A do wygrania była wspaniała nagroda – satysfakcja z okazanego wsparcia, a także z pewnością nie jeden uśmiech na twarzach podopiecznych Fundacji.

Lasy, łąki, pola, szlaki górskie, promenady i wiele innych miejsc były areną zmagań uczestników II Biegu Charytatywnego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zorganizowanego na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Tegoroczna edycja z uwagi na panującą nie tylko w Polsce pandemię koronawirusa spowodowała, że bieg nie mógł się odbyć w formie tradycyjnej. Organizatorzy I edycji nie zamierzali jednak poddać się bez walki. Stąd pomysł zorganizowania najbezpieczniejszej formy rywalizacji – Wirtualnego Biegu Charytatywnego, w którym każdy z zawodników musiał indywidualnie pokonać dystans minimum 5 km w dowolnym miejscu, na dowolnej trasie. Jedynym ograniczeniem był termin jego wykonania.

Uczestnicy II Biegu Charytatywnego – jak się okazało – poważnie podeszli do tego zadania. Od pierwszego dnia przesyłali Organizatorom potwierdzenia swoich aktywności. A realizowali je różnie: rowerem, biegiem, spacerując, jadąc wózkiem, czy płynąc kajakiem. Znaleźli się również tacy, którzy dystans pokonali na deskorolce czy jadąc konno. Ale nie forma pokonania trasy, nie liczba pokonanych kilometrów, a cel, który nam przyświecał był najważniejszy. A było nim zebranie pieniędzy na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dzięki tegorocznym wpłatom udało się wesprzeć podopiecznych Fundacji kwotą 8656 zł i 52 gr. To zasługa 287 Uczestników Biegu.

Ważnym celem przedsięwzięcia była również integracja środowiska policyjnego. Jak się okazało Organizatorom udało się zintegrować nie tylko to środowisko. Biegli z nami przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z komendantami miejskimi/powiatowymi na czele, przedstawiciele Straży Granicznej i Wojska Polskiego, a także osoby niezwiązane z żadną formacją mundurową, które zdecydowanie możemy nazwać naszymi przyjaciółmi - przyjaciółmi Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Wśród Uczestników Biegu znaleźli się prawdziwi „zapaleńcy” sportowej aktywności, którzy nie poprzestali na pokonaniu wymaganych 5 km. Byli tacy, którzy rowerem pokonali ponad 100 km i tacy, którzy biegiem pokonali dystans ultramaratonu, dokładając do puli przebiegniętych kilometrów Biegu ponad 50 km. Byli również tacy, którzy kilkukrotnie pokonywali wymagany dystans.

Ile pokonaliśmy wspólnie kilometrów? Liczba robi wrażenie. Łącznie uczestnicy Biegu pokonali 2899 km i 634 m, z czego 1273 km i 451 m pokonali biegiem, 1589 km i 363 m rowerem, 20 km i 87 m kajakami, 5 km i 13 m na łyżworolkach, 5 km i 82 m na deskorolce i 5 km konno.

Każdy Uczestnik II edycji Biegu jest zwycięzcą. Wygrał dużo więcej niż warte są medale, puchary czy nagrody materialne – radość z możliwości wsparcia podopiecznych Fundacji.

Wszystkim Uczestnikom Wirtualnego Biegu Charytatywnego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i przystąpienie do sportowej rywalizacji. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Biegu. Następna już za rok.