Muzyczna niespodzianka w wykonaniu Orkiestry KWP w Katowicach

Data publikacji: 27.07.2020

Muzycy z Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zagrali z okazji Święta Policji dla małych pacjentów oraz personelu medycznego szpitala w Gliwicach. Melodie z najpiękniejszych bajek m.in. "Mam tę moc" z Krainy Lodu, a także aktualne przeboje w wykonaniu policyjnej orkiestry, zabrzmiały na szpitalnym dziedzińcu. Podczas koncertu policjantom towarzyszył Sznupek - maskotka śląskiej Policji.

Przez epidemię nie możemy się spotkać, ale możemy wspólnie zrobić coś dobrego dla chorych dzieci oraz dla personelu medycznego, który teraz ma naprawdę mnóstwo pracy. Chcemy wyrazić szacunek dla wszystkich medyków - podkreślili policjanci, którym w czasie niecodziennego koncertu towarzyszył Sznupek - maskotka śląskiej Policji. Melodie z najpiękniejszych bajek m.in. "Króla Lwa", "Krainy Lodu", a także aktualne przeboje, policyjna orkiestra zagrała na szpitalnym dziedzińcu. Podziękowania na ręce policjantów złożył Dyrektor Szpitala oraz inicjatorka koncertu Pani Anna Ginał - rzecznik szpitala.

Personel medyczny, z okazji policyjnego święta, przekazał muzykom rysunki, wykonane przez małych pacjentów. Całe wydarzenie prowadził mł. asp. Marek Jon.

Dla nas to wielka chwila i ogromnie wzruszający moment. Dzięki takim akcjom wierzymy, że dobro naprawdę zwycięża - podsumowała dr Agata Gajewska - ordynator oddziału pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Do spotkania doszło dzięki współpracy Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Dyrekcji Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Policjantom KWP w Katowicach towarzyszyli stróże prawa z Gliwic. Przypomnijmy, że to nie pierwsza wizyta policjantów w tej placówce zdrowia. 2 maja gliwiccy policjanci odwiedzili dzieci hospitalizowane na oddziałach pediatrii i chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Mundurowi z wydziału prewencji oraz ruchu drogowego przygotowali dla małych pacjentów krótkie spotkanie, aby oderwać ich myśli od trudnej sytuacji, związanej z pobytem w szpitalu w okresie ograniczonych możliwości odwiedzin.

Opis filmu: Film z drona