Pamiętamy!

Data publikacji: 09.07.2024

Nasi Koledzy młodszy aspirant Marek Lechowski i młodszy aspirant Stanisław Malinowski zginęli na służbie 27 lat temu. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci!

MŁODSZY ASPIRANT MAREK LECHOWSKIMłodszy aspirant Marek Lechowski
ur. 1960 r. - zm. 1997 r.
Starszy policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Pabianicach

Do służby w Milicji Obywatelskiej został przyjęty 1 września 1987 r., w okresie od października 1987 r. do września 1988 r. odbył kurs podoficerski Milicji Obywatelskiej w Słupsku. W latach 1987–1997 pełnił służbę kolejno na stanowiskach: milicjanta pionu ruchu drogowego Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Pabianicach oraz policjanta i starszego policjanta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Pabianicach.

Był policjantem zdyscyplinowanym, sumiennym i zaangażowanym w realizację zadań służbowych. Polecenia przełożonych wykonywał starannie i w sposób rzetelny. Koleżeński i uczynny. Honorowy dawca krwi. Dzięki profesjonalizmowi, uporowi i oddaniu służbie osiągał bardzo dobre wyniki. Wielokrotnie wyróżniany nagrodami przez przełożonych oraz komendanta Szkoły Policji w Słupsku za wyniki w nauce i służbie.

9 lipca 1997 r., młodszy aspirant Marek Lechowski, jadąc na polecenie dyżurnego Komendy Rejonowej Policji w Pabianicach w celu podjęcia czynności na miejscu wypadku drogowego, uczestniczył w zderzeniu pojazdu uprzywilejowanego z samochodem marki Nissan, którego kierowca nie zachował szczególnej ostrożności. W wyniku wypadku dysponent radiowozu młodszy aspirant Stanisław Malinowski poniósł śmierć na miejscu, a młodszy aspirant Marek Lechowski zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

MŁODSZY ASPIRANT MALINOWSKI STANISŁAWMłodszy aspirant Stanisław Malinowski
ur. 1953 r. - zm. 1997 r.
Starszy policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Pabianicach

Do służby w Milicji Obywatelskiej został przyjęty 16 października 1982 r., w latach 1986–1987 ukończył szkołę ruchu rogowego Milicji Obywatelskiej w Piasecznie. W latach 1982–1997 pełnił służbę kolejno na stanowiskach: milicjanta pionu ruchu drogowego Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Pabianicach, policjanta i starszego policjanta sekcji ruchu drogowego, a następnie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Pabianicach.

Należał do policjantów zdyscyplinowanych, sumiennych i zaangażowanych w realizację zadań służbowych. Profesjonalista w dziedzinie ruchu drogowego i pedagog z zamiłowania, czynnie uczestniczył w edukacji młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadząc prelekcje dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli. Rzetelny, skuteczny i kreatywny w realizacji zadań. Za wyniki w służbie był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

9 lipca 1997 r., młodszy aspirant Stanisław Malinowski, jadąc na polecenie dyżurnego Komendy Rejonowej Policji w Pabianicach w celu podjęcia czynności na miejscu wypadku drogowego, uczestniczył w zderzeniu pojazdu uprzywilejowanego z samochodem marki Nissan, którego kierowca nie zachował szczególnej ostrożności. W wyniku wypadku kierujący radiowozem młodszy aspirant Marek Lechowski zmarł w wyniku doznanych obrażeń, a dysponent radiowozu młodszy aspirant Stanisław Malinowski poniósł śmierć na miejscu.

(KGP/js)