Pomorscy policjanci włączyli się w #GaszynChallenge

Data publikacji: 18.06.2020

Pomorscy Policjanci na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzejem Łapińskim podjęli wyzwanie do udziału w akcji #GaszynChallenge, do której zostali nominowani przez Szkołę Policji w Słupsku. Policjanci wszystkich pionów spotkali się, aby wesprzeć zbiórkę środków pieniężnych na rzecz Tosi Popławskiej z Gdyni, która ma 18 miesięcy. Dziecko cierpi na SMA i prowadzi dramatyczny wyścig z czasem. Tosia potrzebuje bardzo drogich leków. Zbiórka jest prowadzona na: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosia

Sama akcja zapoczątkowana lokalnie przez strażaków ochotników z Gaszyna swoim zasięgiem niespodziewanie objęła teren niemal całej Polski, a nawet wykroczyła poza jej granice. Zasady wyzwania są bardzo proste. Polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek bądź 10 przysiadów i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorych dzieci cierpiących na SMA lub w łatwiejszej wersji na wpłacie minimum 10 zł.

Również funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspierają działania mające na celu niesienie pomocy dzieciom.

Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne, przynajmniej trzy osoby lub

instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie.

Zadanie zostało wykonane, a Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nominował do wyzwania:

- Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku

- Komendę Miejską Policji w Gdyni

- 7 Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej.

 

Tosi oraz innym Małym Bohaterom życzymy dużo zdrowia i trzymamy za Was kciuki. Pomagamy i chronimy. Powodzenia!