#GaszynChallenge - śląscy kontrterroryści wspierają akcję dla Wojtusia

Data publikacji: 09.06.2020

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach przyłączyli się do akcji #GaszynChallenge. Policyjni komandosi przyjęli nominację do akcji od katowickiego Oddziału Prewencji, "pompowali" dla chorego Wojtusia i wpłacili po minimum 5 zł na rzecz chorego chłopca. Po wykonaniu zadania do akcji zaprosili: policjantów Szkoły Policji w Katowicach, żołnierzy Jednostki Wojskowej AGAT w Gliwicach i ratowników Jurajskiej Grupy GOPR z Podlesic. Teraz nominowani mają 48 godzin na podjęcie wyzwania i nominowanie kolejnych osób lub instytucji.

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste: osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto wybranego dzieciaka. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby. Cel akcji jest jak najbardziej szczytny: zbiórka środków pieniężnych na kosztowną terapię genową dla 18-miesięcznego Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. 

Jak informują organizatorzy akcji: Można łamać zasady, ale tylko w górę :) 

W poniedziałek wyzwanie od katowickiego Oddziału prewencji podjęli i wykonali policyjni komandosi z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach. Do akcji nominowali:

  • policjantów Szkoły Policji w Katowicach, którzy już odpowiedzieli na wyzwanie: #Gaszynchallenge – zadanie wykonane. Dziękujemy!
  • żołnierzy Jednostki Wojskowej AGAT w Gliwicach,
  • ratowników Jurajskiej Grupy GOPR z Podlesic, którzy jeszcze tego samego dnia na swojej stronie w portal;u Facebook opublikowali film ze zrealizowanym zadaniem. Brawo!

 Teraz nominowani mają 48 godzin na podjęcie wyzwania i nominowanie kolejnych osób lub instytucji.