Razem dla Grzesia. Liczy się każda kropla krwi

Data publikacji: 05.06.2020

Koledzy i koleżanki zmagającego się z nowotworem policjanta proszą każdego, kto może i chce podzielić się cząstką siebie, o krew. Nasz kolega Grzegorz — policjant z 10-letnim stażem służby w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej zmaga się z trudną chorobą. Będzie można oddać każdą grupę krwi. Krew będzie zbierana w siedzibie bielskiego pododdziału prewencji, przy ul. Zwierzynieckiej 9, w dniu 9 czerwca 2020 roku. Rejestracja krwiodawców obywać się będzie w godzinach 9 -12.

9 czerwca 2020 r. w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej odbędzie się Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Akcja zorganizowana jest jako pomoc dla Grzegorza policjanta naszej jednostki z 10-letnim stażem służby, który zmaga się z chorobą nowotworową. W Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej działa Klub Honorowych Dawców Krwi, który skupia 59 członków policjantów i emerytów policyjnych. Jest on drugim co do wielkości klubem działającym na terenie Bielska-Białej.

Jeśli chcesz podzielić się cząstką siebie oddając krew:

  • Zjedz lekki posiłek, wypij minimum 1,5 litra płynów,
  • zgłaszając się weź dokument potwierdzający tożsamość,

Zapraszamy dawców:

  • Bez objawów infekcji, takich jak katar, kaszel, duszności, gorączka,
  • Z warunkami do ujemnego wywiadu epidemiologicznego (14 dni od ostatniego pobytu za granicą, bez kontaktu z osobami objętymi kwarantanną lub chorymi na Covid-19)