Z zawodu - policjant, z zamiłowania - kulturysta. Mistrz Świata w Kulturystyce Klasycznej i jednocześnie jaworski policjant odszedł na emeryturę po 25 latach służby

Data publikacji: 19.05.2020

18 maja br. był ostatnim dniem służby dla jednego z najbardziej znanych i rozpoznawanych, nie tylko w powiecie jaworskim, funkcjonariusza Policji. Asp. szt. Jerzy Pisulski przeszedł na emeryturę po 25 latach służby. Poza pracą jego pasją była kulturystyka i w tej dziedzinie był znany na całym świecie.

Asp. szt. Jerzy Pisulski odszedł na emeryturę po 25 latach służby. Praktycznie przez całe swoje zawodowe życie związany był z Komendą Powiatową Policji w Jaworze, gdzie pracował w różnych pionach. Najpierw jako funkcjonariusz Komisariatu Policji w Mściwojowie, potem jako  dzielnicowy w Komisariacie Policji w w Męcince, a od 2000 r. już jako dzielnicowy w Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze. Następnie asp. szt. Jerzy Pisulski obowiązki służbowe wykonywał w Wydziale Kryminalnym oraz w Zespole ds Wykroczeń. Przez ostatnie cztery lata pełnił służbę jako dyżurny na stanowisku kierowania. W tym czasie dał się poznać jako policjant fachowy i kompetentny.

Poza służbą w Policji asp.szt. Jerzy Pisulski poświęcał się swojej pasji – kulturystyce. Łącząc swoje obowiązki służbowe i sport wywalczył on wielokrotnie Mistrzostwo Polski. Jest także Mistrzem Europy 2008 oraz dwukrotnym Mistrzem Świata w Kulturystyce Klasycznej. Swój medal Mistrzostw Świata przekazał na licytację na rzecz XIX edycji Finału WOŚP. Jerzy Pisulski jest także laureatem wielu prestiżowych zawodów międzynarodowych. Zdobył bowiem mistrzostwo w organizowanych  w USA przez Arnolda Schgwarzenegger zawodach o nazwie Arnold Amateur Classic. Jerzy zdobył także tytuł mistrza w Mr Olympia Amateur w Londynie. Docenieniem sukcesów zawodowych policjanta było przyznanie mu w 2011 r. przez ówczesnego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu specjalnej nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe.

W dniu 18 maja 2020r. odszedł po 25 latach służby w Policji na emeryturę. Komendant Powiatowy Policji w Jaworze insp. Andrzej Błaszczak pożegnał go mówiąc:

„Swoją służbę realizował zawsze rzetelnie, wkładając mnóstwo energii i umiejętności w wypełnianie obowiązków. Wspierał radą i pomocą, a zdobytą wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym dzielił się z młodszymi funkcjonariuszami, którzy zawsze mogli liczyć na jego wsparcie. Z racji tego, że zdobył tytuł Mistrza Świata w jego ukochanej dyscyplinie sportowej, niewątpliwie był autorytetem dla wielu młodych policjantów.”

Do podziękowań i życzeń dołączyli się również przedstawiciele Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Jaworze, odznaczając funkcjonariusza Złotą Odznaką Honorową. Był on bowiem  wieloletnim członkiem tej organizacji.

Żegnającemu się z mundurem funkcjonariuszowi życzymy dużo zdrowia, pomyślności i powodzenia w realizacji planów osobistych, a w szczególności tych, które do tej pory w nawale zajęć służbowych czekały na zrealizowanie.

(KWP we Wrocławiu / mg)