Środki ochrony osobistej na bieżąco trafiają do opolskich policjantów

Data publikacji: 20.03.2020

Maski ochronne, rękawice czy inne środki ochrony osobistej. To przedmioty, które teraz policjanci najbardziej potrzebują. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo osób zarówno podejrzanych o zarażenie wirusem jak i mundurowych mających z nimi kontakt. Potrzeby są duże, ale nieustannie uzupełniamy zasoby we wszystkich jednostkach naszego województwa.

Opolscy policjanci cały czas współdziałają wraz z innymi służbami w walce z koronawirusem. W tej niecodziennej i trudnej sytuacji należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie zarówno własnym jak i osób postronnych.

Wydział Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, cały czas monitoruje sytuację w poszczególnych jednostkach i przekazuje tam środki ochrony osobistej. Podczas służby z osobami objętymi kwarantanną nasi policjanci mają do dyspozycji między innymi: rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, kombinezony, ochraniacze na obuwie, okulary ochronne, płyny, środki myjące czy też worki na odpady medyczne. Logistycy opolskiej Policji sukcesywnie zamawiają asortyment i uzupełniają zasoby, tak aby potrzebne środki na bieżąco trafiały tam, gdzie są niezbędne.

Takie zestawy trafiają przede wszystkim do policjantów umundurowanych działających w terenie. Funkcjonariusze, którzy dokonują sprawdzeń czy osoby poddane kwarantannie znajdują się pod wskazanym adresem, robią to w sposób bezpieczny - unikając bezpośredniego kontaktu z taką osobą. Dzielnicowi dopytują przy tym, czy osoby te nie potrzebują pomocy. W razie takiej potrzeby natychmiast informują o tym odpowiednie instytucje.

Natomiast w samych jednostkach również pamiętamy o bezpieczeństwie, m.in. dezynfekujemy pomieszczenia, unikamy narad, czy szkoleń. Kontakt osobisty ograniczyliśmy do minimum. Przede wszystkim komunikujemy się wykorzystując techniczne środki łączności.