Dzień Kobiet w opolskiej Policji

Data publikacji: 09.03.2020

Z okazji 95. rocznicy powstania policji kobiecej i zbliżającego się Dnia Kobiet, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta zaprosił wszystkie policjantki oraz pracownice cywilne na uroczystość związaną z ich świętem. Wśród zaproszonych Pań obecne były m.in. Poseł na sejm RP - Pani Katarzyna Czochara oraz Wicewojewoda Opolska - Pani Teresa Barańska.

6 marca w sali im. insp. Wiktora Ludwikowskiego KWP w Opolu spotkały się policjantki oraz pracownice cywilne opolskiej Policji. Wśród zaproszonych gości obecne były: Poseł na sejm RP - Pani Katarzyna Czochara, Wicewojewoda Opolska - Pani Teresa Barańska, przedstawicielki Prokuratury Okręgowej w Opolu i Izby Administracji Skarbowej w Opolu, Dyrektor Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Opolu, Dyrektor Szkoły Muzycznej w Opolu, Przewodnicząca Opolskiego Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia ,,Rodzina Policyjna 1939 r.”. Nie zabrakło także podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta - w imieniu swoim i swojego zastępcy podinsp. Jacka Basika - przywital licznie zgromadzone Panie i wszystkich gości. Pan Generał podziękował i wyraził uznanie za zaangażowanie w obowiązki służbowe. Podkreślił, że to między innymi dzięki ich codziennej pracy - we wszystkich wydziałach i pionach Policji - jesteśmy dobrze oceniani przez społeczeństwo. Życzył również dalszych sukcesów i samych pięknych dni w życiu.

Uroczystość uatrakcyjniło kilka przygotowanych dla Pań niespodzianek. Pierwszą był występ Lukasa Gogola - zwycięzcy 10 edycji jednego z programów telewizyjnych, akordeonisty ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. To artysta, który swój talet i miłość do akordeonu rozwija i pielęgnuje od 9 roku życia.

Następnie, zgromadzone na sali Panie, mogły obejrzeć film opowiadający o sile kobiet i ich służbie w polskiej Policji. Specjalnie dla Pań przygotowano wystawę poświęconą 95. rocznicy powstania policji kobiecej. Mogły one również zwiedzić znajdującą się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu - Izbę Pamięci.

Na uroczystości obecni byli również Komendant Miejski Policji w Opolu mł. insp. Rafał Drozdowski oraz kadra kierownicza opolskiej Policji.

Na koniec spotkania nie zabrakło wspólnych fotografii i słodkiego poczęstunku.