Dzień Kobiet w Komendzie Głównej Policji

Data publikacji: 06.03.2020

Tegoroczny koncert z okazji Dnia Kobiet w Komendzie Głównej Policji przy ul. Domaniewskiej w Warszawie zaszczycił gość specjalny — Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

6 marca br. w sali konferencyjnej KGP przy ul. Domaniewskiej zebrało się przeszło 200 pań pracujących i pełniących służbę w policyjnej centrali. Specjalnie dla nich przygotowano bogaty repertuar — były zarówno wiersze dla kobiet i o kobietach, jak i przeboje muzyki popularnej wykonywane na żywo przez muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Licznie zgromadzone panie powitał I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, który złożył najszczersze życzenia w imieniu swoim i Komendanta Głównego Policji.
Występ specjalny miał mł. asp. Krzysztof Ciborski dzielnicowy z Rypina, jeden z finalistów popularnego, telewizyjnego programu muzycznego. Jego wykonanie piosenki „Pretty Woman” Roya Orbisona zrobiło ogromne wrażenie. Prócz niego wystąpili również wokaliści z Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, zbierając ogromne brawa. 

Niespodziewanie dla zaproszonych gości na sali zjawiła się Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. Była to niespodzianka przygotowana przez kierownictwo Policji, o której żadna z zaproszonych pań nie miała wcześniej pojęcia. Po powitaniu przez nadinsp. Dariusza Augustyniaka wysłuchała pozostałej części koncertu, zabierając głos pod sam koniec uroczystości. Wyraziła uznanie dla ciężkiej służby kobiet w Policji i połączyła się telefonicznie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który dzięki zestawowi głośnomówiącemu mógł osobiście złożyć życzenia policjantkom i pracownicom zgromadzonym w Komendzie Głównej Policji. Wśród zaproszonych gości byli również prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach Irena Zając, Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Paweł Półtorzycki, Komendant Biura Spraw Wewnętrznych Policji insp. Robert Stachera i dyrektor Biura Edukacji Historycznej Policji - Muzeum Policji nadkom. Krzysztof Musielak.

Koncert zakończyło wspólne zdjęcie uczestniczek oraz słodki poczęstunek od Pary Prezydenckiej.

(P. Maciejczak)