Policjantki i Pracownice Polskiej Policji!

Data publikacji: 08.03.2020

Życzenia od Komendanta Głównego Policji z okazji Dnia Kobiet.

KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI

Warszawa, 8 marca 2020 roku

 

 

 

Policjantki i Pracownice Polskiej Policji!

 

W dniu tak szczególnym, w imieniu całego kierownictwa Policji oraz własnym, pragnę złożyć płynące z głębi serca, serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, radości i nieustającego szczęścia. Niech towarzyszy Wam wiara w słuszność podejmowanych decyzji oraz pogoda ducha.

2020 rok to wyjątkowy moment w historii naszej formacji, to jubileusz 95. rocznicy utworzenia Policji Kobiecej.

Kiedy w 1925 roku na pierwszy kurs policji kobiecej zapisało się zaledwie 30 pań, nikt zapewne nie przypuszczał, że 95 lat później liczba ta wzrośnie do ponad 16 tysięcy.

Obecnie funkcjonariuszki wykonują zadania we wszystkich pionach: kryminalnym, prewencyjnym i wspomagającym.

Kobiety w Policji to także Panie na stanowiskach cywilnych, których w całym kraju jest ponad 18 tysięcy. Wiele z Was, dzięki swoim kwalifikacjom, wykształceniu oraz predyspozycjom, zajmuje bardzo odpowiedzialne, kierownicze stanowiska.

Drogie Panie,

Z okazji Dnia Kobiet, chciałbym podziękować za profesjonalizm, wiedzę oraz rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych. Jestem pełen podziwu, że tak doskonale godzicie życie zawodowe z rodzinnym.

Nie tylko jako przełożony, ale także jako mąż i ojciec, doceniam zaangażowanie i ofiarność z jaką wykonujecie swoją pracę.

Życzę dalszych sukcesów, zarówno tych zawodowych jak i osobistych, niegasnącego optymizmu, wytrwałości, a przede wszystkim wiele radości oraz uśmiechu każdego dnia.

 

gen. insp. Jarosław Szymczyk

Film Policjantki i Pracownice Polskiej Policji!

Pobierz plik Policjantki i Pracownice Polskiej Policji! (format mp4 - rozmiar 45.29 MB)