Konkurs na najlepszego policjanta garnizonu łódzkiego realizującego zadania z zakresu rozpoznania minersko – pirotechnicznego

Data publikacji: 10.09.2010

10 września na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbył się finał konkursu na najlepszego policjanta garnizonu łódzkiego realizującego zadania z zakresu rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Współzawodnictwo objął patronatem Marszałek Województwa Łódzkiego, którego na dzisiejszym spotkaniu reprezentował Pełnomocnik ds. ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi pan Janusz Serafinowicz.

Konkurs został zorganizowany już po raz czwarty. W roli gospodarza wystąpił Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Zdzisław Stopczyk. W ubiegłym roku rywalizację w tym specjalistycznym konkursie wygrał policjant z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, drugie miejsce przypadło KPP w Zgierzu a trzecie łódzkiej komendzie miejskiej.

Tym razem swoje umiejętności podczas specjalnie przygotowanego zadania z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego sprawdzi sześciu finalistów. Są to reprezentanci komend w Łasku, Łęczycy, Sieradzu, Poddębicach, Piotrkowie Trybunalskim oraz Zduńskiej Woli.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu okazał się asp. z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, na drugim miejscu uplasował się st.sierż. z Komendy Powiatowej Policji w Łasku zaś „brązowy medal” przypadł w udziale st.sierż. z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Cała trójka została wyróżniona nagrodami pieniężnymi i upominkami przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi raz reprezentanta Marszałka Województwa Łódzkiego. Po zakończeniu konkursu przybyli goście mogli obejrzeć pokaz neutralizacji urządzenia wybuchowego umieszczonego w pojeździe przygotowany przez policyjnych antyterrorystów
 

Źródło: KWP Łódź