Polska drużyna policyjnych narciarzy zwyciężyła w VIII Międzynarodowych Zawodach Narciarskich MSW Republiki Chorwacji

Data publikacji: 12.02.2020

Zagrzebiu na stoku narciarskim Sljeme, na którym organizowany był Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim, odbyły się również VIII Międzynarodowe Zawody Narciarskie MSW Republiki Chorwacji. W rywalizacji udział wzięły drużyny z ośmiu europejskich policji. Polskie policjantki i policjanci stanęli na najwyższym podium.

Polskich policjantów-narciarzy możemy spotkać nie tylko na stokach w Polsce, albowiem jednym z istotnych obszarów działań prewencyjnych Policji jest rozwijanie bezpośredniej współpracy międzynarodowej, w tym mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich, za co odpowiedzialnym merytorycznie jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Polscy policjanci obecnie pełnią służbę na terenie zorganizowanych tras narciarskich w rejonie Trydentu na terenie Republiki Włoskiej. Podobne służby pełnione są w różnych częściach Europy, w tym na niekojarzących się z tą formą rekreacji, stokach na co dzień słonecznej Chorwacji.

Jedną ze sprawdzonych form podnoszenia umiejętności, w duchu sportowej rywalizacji, są organizowane wszelkiego rodzaje zawody. Polscy policjanci na zaproszenie Generalnego Dyrektora Policji Republiki Chorwacji już po raz kolejny wzięli udział w zawodach, które rozegrane zostały na stoku Sljeme. O trudności trasy świadczyć może fakt, iż rozgrywany jest na nim Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim. Pierwsze Zawody Narciarskie MSW Republiki Chorwacji rozegrano w 2013 roku, zaś polscy funkcjonariusze trzeci rok z rzędu reprezentowali na nich polską Policję.

W rozegranych zawodach polską pięcioosobową drużynę policjantów stanowili: nadkom. Marzena Brandys-Skrobot, sierż. szt. Radosław Dendys, sierż. Mateusz Kośniewski z KWP w Katowicach oraz st. sierż. Małgorzata Miszczak i st. sierż. Damian Marek z KWP w Krakowie, którzy prezentowali bardzo wysoki, i co trzeba podkreślić, wyrównany poziom. Polscy policjanci zdeklasowali konkurentów drużynowo, stając na najwyższym stopniu podium pokonując tym samym kilkudziesięciu policjantów, dziewięciu drużyn, reprezentujących osiem krajów europejskich tj.: Austrii, Słowenii, Węgier, Polski, Macedonii Północnej, Bośni i Hercegowiny, Kosowa oraz Chorwacji.

Pozostaje nam tylko przyłączyć się do gratulacji, również dla opiekuna reprezentacji podinsp. Marcina Krepkowskiego, życząc wielu sukcesów również na polskich stokach.

(Biuro Prewencji KGP)