Policyjna Liga Biegowa IPA

Data publikacji: 07.02.2020

Wychodząc naprzeciw coraz większej popularności biegania jako formy aktywności i czynnego sposobu spędzania wolnego czasu, Dolnośląska Grupa Wojewódzka IPA oraz Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu inicjują w tym roku przedsięwzięcie pn. Policyjna Liga Biegowa IPA. Jest to pierwszy i jedyny tego rodzaju projekt w Polsce skierowany do mundurowych, którzy uczestnicząc w nim, mogą realizować swoją biegową pasję i sprawdzić się na tle innych funkcjonariuszy.

Bieganie to obok marszu najbardziej naturalna forma aktywności dla człowieka. Co ważne jest także jednym z najzdrowszych sposobów spędzania wolnego czasu. To również bardzo popularna metoda aktywności wśród dolnośląskich policjantów. Mundurowi biegacze z Dolnego Śląska biorą udział w wielu imprezach tego rodzaju w Polsce i na świecie. Często można zobaczyć ich na podium, wśród zwycięzców zawodów na różnych dystansach. Ale liczy się nie tylko współzawodnictwo sportowe. Masowe biegi pełnią również ważną rolę integracyjną środowiska służb mundurowych ze społeczeństwem i wśród samych funkcjonariuszy. 

Wychodząc naprzeciw coraz większej popularności biegania jako formy aktywności i czynnego sposobu spędzania wolnego czasu, Dolnośląska Grupa Wojewódzka IPA oraz Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu inicjują w tym roku przedsięwzięcie pn. Policyjna Liga Biegowa IPA. Jest to pierwszy i jedyny tego rodzaju projekt w Polsce skierowany do mundurowych, którzy uczestnicząc w nim, mogą realizować swoją biegową pasję i sprawdzić się na tle swoich kolegów/koleżanek. 

Uczestnikiem ligi może być każdy funkcjonariusz Policji bądź Straży Granicznej, który weźmie udział w biegach wchodzących w skład Ligi odbywających się na Dolnym Śląsku. Biegacze rozpoczną współzawodnictwo 21 marca 2020 r. o godz. 11:00 podczas 13. Panas Półmaraton Ślężański. Następnie będą mogli zmierzyć się 19 kwietnia 2020 r. o godz. 9:00, uczestnicząc w H2O Wrocław Półmaraton. Dalej 20 czerwca 2020 r. o godz. 22:00 odbędzie się PKO Nocny Wrocław Półmaraton i 23 sierpnia 2020 r. o godz. 11:00 XXI Toyota Półmaraton Wałbrzych. Zakończeniem Ligi będzie  Bieg Uniwersytetu Medycznego, który rozpocznie się 26 września 2020 r. o godz. 10:00.

Uczestnik Ligi biegowej, aby być sklasyfikowanym, musi wziąć udział w przynajmniej czterech wymienionych powyżej biegach (start w ostatnim, podsumowującym Ligę — Biegu Uniwersytetu Medycznego, jest obowiązkowy). Celem Ligi jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz integracja środowiska policyjnego. Dla zwycięzców Ligi organizatorzy przygotowali okolicznościowe puchary i upominki.

Regulamin Policyjnej Ligi Biegowej IPA dostępny jest na stronie: http://www.ipa-dolnyslask.pl

Źródło: KWP we Wrocławiu)

plakat ligi biegowej z datami i miejscami zawodów